تظاهرات امروز مردم عراق زنگ هشداری برای آمریکا

به گزارش وبلاگ ساعت، کارشناس مسائل منطقه گفت: معتقدم برگزاری تظاهرات مردم عراق زنگ هشداری برای آمریکایی هاست که از صندلی متزلزل خود در منطقه مطلع شوند.

تظاهرات امروز مردم عراق زنگ هشداری برای آمریکا

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه در گفت وگو با، با اشاره به تظاهرات مردم عراق در حمایت از قانون اخراج آمریکا از عراق اظهار کرد: تظاهرات امروز مردم عراق که به احتمال زیاد میلیونی خواهد بود، نخستین تظاهرات بزرگ علیه ایالات متحده آمریکا در این کشور خواهد بود.

او ادامه داد: حمایت مردم عراق از قانون اخراج آمریکا از عراق بیان نماینده عمق مسائل آمریکا در این کشور است، تظاهرات میلیونی یک پیغام روشن برای آمریکا دارد و آن این است که آنها برای ادامه حضور در عراق از امنیت گذشته برخوردار نخواهند بود و هرگونه اقدام علیه آمریکا در عراق از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار است.

کارشناس مسائل منطقه توضیح داد: این تظاهرات و اتحاد میان مردم و جریانات سیاسی عراق آمریکایی ها را بر سر دوراهی قرار می دهد که یا بمانند و هزینه سنگین حضور خود را ادامه دهند بپردازند یا با توجه به نفرت عمومی مردم از آنها این کشور را ترک نمایند.

زارعی خاطر نشان کرد: تصویب قانون اخراج آمریکا در مجلس عراق و حمایت های مدنی مردم با برگزاری تظاهرات گسترده در حمایت از این قانون، در واقع علامت روشنی از شرایط آمریکا در منطقه است، بنابراین سرنوشت آمریکا در منطقه دور از سرنوشت آنها در عراق نخواهد بود، معتقدم این زنگ هشدار و علامتی است برای اینکه آمریکایی ها متوجه صندلی متزلزل خود در منطقه شوند.

مقتدی صدر روز سه شنبه بیست و چهارم دی (14 ژانویه) طی فراخوانی از مردم عراق برای شرکت در تظاهرات میلیونی یکپارچه در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی و تجاوزات مستمر آنها دعوت کرد. نکته جالب پس از این فراخوان این بود که این درخواست با واکنش مثبت و حمایت سریع گروه های مقاومت و جریان های سیاسی نماینده اکثریت ملت عراق روبه رو شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تظاهرات امروز مردم عراق زنگ هشداری برای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات امروز مردم عراق زنگ هشداری برای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید