طالبان: دولت کابل وسیله ای برای پیشبرد اهداف خارجی ها در افغانستان است

به گزارش وبلاگ ساعت، طالبان گفت که دولت افغانستان در نتیجه اشغال خارجی بوجود آمده است و وسیله ای برای پیشبرد اهداف خارجی ها در افغانستان است.

طالبان: دولت کابل وسیله ای برای پیشبرد اهداف خارجی ها در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ساعت، طالبان با اشاره به تسلیم شدن گسترده نیروهای امنیتی افغان و واگذاری پایگاه ها و شهرستان ها به این گروه، آن را نشانه زوال دولت افغانستان دانست و مدعی شد که نیروهای افغان به این نتیجه رسیده اند که دولت کنونی ارزش دفاع و قربانی دادن ندارد.

بیانیه اضافه کرد: این دولت در نتیجه اشغال خارجی بوجود آمده است و وسیله ای برای پیشبرد اهداف اشغالگران در افغانستان است؛ از اینرو اکنون تمام ملت و حتی خود سربازان هم از آن روی گردان شده، گروه گروه از صفوف آن خارج می شوند.

طالبان تسلیم شدن نیروهای افغان را قابل ستایش خواند و تاکید نمود با این اقدان جلو ادامه جنگ گرفته شده، قدم به قدم صلح می آید و ملت به اهداف جهاد 20 ساله خود خواهد رسید.

این گروه خطاب به طرف های خارجی دیگر جنگ افغانستان هم گفت: افغان ها همانگونه که از متجاوزین خارجی نفرت دارند، همینطور دولت ایجاد شده به وسیله آنها را هم به رسمیت نمی شناسند.

بیانیه می افزاید: دیگر ملت ما به این نتیجه رسیده است که باید حکومت مستقل اسلامی در افغانستان ایجاد گردد، حکومتی که تمثیل اراه دینی و ملی ملت ما و محافظ اهداف جهاد ما باشد.

لازم به ذکر است که طی دو ماه گذشته حدود 20 شهرستان و قرارگاه نیروهای امنیتی به تصرف طالبان درآمده که در بسیاری موارد شهرستان ها و قرارگاه ها با میانجیگری متنفذان محلی به طالبان واگذار شده است.

براساس گزارش ها، تسلیم شدن نیروهای امنیتی معمولاً کار کمیته دعوت و ارشاد طالبان است که پس از قطع راه ها و خطوط تدارکاتی با فرماندهان نظامی افغان یا خانواده های آن ها تماس می گیرند و پیشنهاد می دهند که زندگی آن ها را به ازای تسلیم کردن مواضع، سلاح و مهمات می بخشند.

هفته گذشته هم وزارت کشور افغانستان در واکنش به واگذاری پاسگاه ها و پایگاه های امنیتی به طالبان، این اقدام را همکاری مستقیم با دشمن دانست و تاکید نمود تا به امروز چندین نفر در رابطه با این موضوع بازداشت شده اند و دستور بازداشت میانجی گران هم از قبل صادر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: دولت کابل وسیله ای برای پیشبرد اهداف خارجی ها در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت کابل وسیله ای برای پیشبرد اهداف خارجی ها در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید