7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی در این کشور

به گزارش وبلاگ ساعت، خبرنگاران : تروریست های داعش، ماه هاست که بر روی عملیات های خرابکارانه سازمان دهی شده در شبکه توزیع برق عراق، برای ایجاد هرج و مرج در این کشور حساب نموده اند و از آن به اسم یک تاکتیک برای به ستوه درآوردن مردم عراق استفاده می نمایند و طی این چند ماه موجب قطعی برق در اغلب بخش های استانهای صلا.ح الدین، کرکوک و دیالی شد ه اند.

7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی در این کشور

به گزارش به نقل از فارس، دولت عراق اطلاع داد که در حملات چند روز اخیر به شبکه برق ملی این کشور دست کم 7 نفر کشته و 11 نفر مجروح شدند.

دولت عراق روز شنبه اطلاع داد که در حملات مختلف به شبکه برق این کشور در منطقه ها متعدد، دست کم 7 نفر کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس اعلام دولت عراق، در این حملات دست کم 61 خط اصلی شبکه برق ملی این کشور تخریب شده است.

چند روز پیش بعضی منابع مطلع از استعفای ماجد مهدی حنتوش وزیر برق عراق به علت عدم تامین برق مورد احتیاج شهروندان عراقی در فصل گرما، اطلاع دادند و گفتند که مصطفی الکاظمی نخست وزیر هم با این استعفا موافقت نموده است و رسما این خبر اعلام خواهد شد.

همزمان با اعلام رسانه ای استعفای وزیر برق عراق، شرکت توزیع برق در جنوب این کشور، (سه شنبه - 29 ژوئن) از توقف فعالیت کلیه نیروگاه های منطقه ها جنوبی عراق بدون اطلاع از علت آن، اطلاع داد و اداره برق میسان گفت که، برق در چهار استان ذی قار، بصره، میسان و السماوه قطع شده است.

احمد موسی سخنگوی وزارت برق عراق هم طی سخنانی گفت: این وزارت خانه هدف جنگی بی برنامه یا برنامه ریزی شده نهاده شده تا مردم اذیت شوند. طی تنها نه روز ، 31 خط انتقال برق با مواد منفجره هدف نهاده شد. باید تحقیقات در این زمینه صورت بگیرد.

تروریست های داعش، ماه هاست که بر روی عملیات های خرابکارانه سازمان دهی شده در شبکه توزیع برق عراق، برای ایجاد هرج و مرج در این کشور حساب نموده اند و از آن به اسم یک تاکتیک برای به ستوه درآوردن مردم عراق استفاده می نمایند و طی این چند ماه موجب قطعی برق در اغلب بخش های استانهای صلا.ح الدین، کرکوک و دیالی شد ه اند.

برج های انتقال برق در منطقه ها دور دست و دور از حضور نیروهای امنیتی در استان هایی چون دیالی، کرکوک و صلاح الدین اغلب هدف حملات تروریست های داعش قرار می گیرد. به نظر می رسد که بقایای داعش در این استان ها برای ابراز وجود و تقویت روحیه خود با هدف فشار و آسیب به دولت عراق و تشدید نارضایتی مردم این کشور از شرایط خود، حملات برنامه ریزی شده ای برای هدف قرار دادن خطوط انتقال برق انجام می دهند.

منبع: اقتصادنیوز

به "7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 کشته و 11 مجروح در حمله به شبکه برق ملی در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید