دانشگاه امیرکبیر در حوزه کارآفرینی در رتبه نخست کشوری قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ ساعت، رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: این دانشگاه در بحث کارآفرینی فعالیت های بسیار خوبی انجام داده است؛ به طوری که اکنون در بین دانشگاه های کشور در رتبه نخست قرار گرفته است.

دانشگاه امیرکبیر در حوزه کارآفرینی در رتبه نخست کشوری قرار گرفته است

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ساعت به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی در سیزدهمین گردهمایی اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه در بحث کارآفرینی اقدامات بسیار خوبی انجام داده و اکنون در این زمینه به رتبه نخست در میان دانشگاه های کشور رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت کارآفرینانه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر شرح داد: به دلیل نتایج خوبی که در این حوزه به دست آورده ایم در حال جذب بودجه های خوبی در این حوزه هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در حوزه مهارت افزایی نیز فعالیت های متعددی در این دانشگاه اجرا شده، اما در میانه راه قرار داریم.

معتمدی اضافه کرد: در مجموع می توان گفت که دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر کمی و کیفی در بین 5 دانشگاه صنعتی کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: بار اصلی موفقیت های دانشگاه بر دوش اعضای هیئت علمی است و با وجود تمام مسائل مالی دانشگاه، اما اعضای هیئت علمی تلاش کردند که این مسائل اثری بر فعالیت های آن ها نداشته باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: سیاست های دانشگاه در راستای برنامه راهبردی دانشگاه که براساس برنامه راهبردی قرار است دانشگاه در سال 1404 جز 100 دانشگاه برتر معرفی و علاوه بر آن به عنوان دانشگاه نسل سوم نیز شناخته شود. در دانشگاه های نسل سوم سرمایه سازی دانش و شغل مورد توجه است.

معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر 6 شاخص را در برنامه راهبردی خود مشخص کرده تا بتواند از دانشگاه نسل اول به نسل سوم دست یابد، تاکید کرد: اصلاح ساختار، بازنگری برنامه آموزشی، ارتقاء علمی، توسعه و تحقیقات دانش بنیان، برنامه توسعه همکاری علمی و بین المللی و برنامه توسعه فیزیکی دانشگاه ازجمله این شاخص ها است.

وی با اشاره به بازنگری ساختار دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: ساختار دانشگاه باید متناسب با اهداف آن باشد در این راستا چارت دانشگاه بازنگری شد و به زودی ابلاغ می شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: در چارت جدید دانشگاه 6 پردیس طراحی شده است که برنامه داریم بیشتر فعالیت ها را به این پردیس ها واگذار کنیم.شرح وظایف این پردیس ها به تصویب هیات امنا دانشگاه رسیده و لازم اجرا است.

وی ادامه داد: طرح بهره وری از سوی وزارت علوم مطرح شد که محور اصلی این طرح درخصوص حق التدریس ها است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز طرح خود را در این راستا به وزارت علوم ارائه کرده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف دانشگاه باید بازنگری برنامه های درسی آغاز شود، گفت: این رویه آغاز شده و براساس آن برنامه داریم مباحث مربوط به مهارت افزایی و کارآفرینی را در برنامه های درسی بگنجانیم.

معتمدی با بیان اینکه بیش از 50 درصد اعضای هیئت علمی این دانشگاه دارای مرتبه دانشیاری و استادی هستند؛ تاکید کرد: تنها چند دانشگاه کشور این رویه را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه در 5 سال گذشته 125 عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه صنعتی امیرکبیر استخدام شده اند، اضافه کرد: در واقع به صورت سالانه حدود 25 نفر در این دانشگاه جذب شده اند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: 150 نفر تبدیل شرایط داشتیم و تعدادی از اساتید دانشگاه نیز بازنشسته شده اند که درحال حاضر از توان اساتید بازنشسته در فرآیند های آموزشی و پژوهشی استفاده می شود. همچنین درحال حاضر 31 استاد همکار در دانشگاه فعالیت می کنند که برنامه داریم از توان این اساتید بیشتر در دانشگاه استفاده شود.

وی در خاتمه گفت: این دانشگاه در بحث پژوهش به خصوص در حوزه های ارتقاء، فناوری و نوآوری فعالیت های مختلفی انجام داده که این فرایند در رتبه بندی ها مشاهده می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه امیرکبیر در حوزه کارآفرینی در رتبه نخست کشوری قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه امیرکبیر در حوزه کارآفرینی در رتبه نخست کشوری قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید