روسیاهی رسانه های ضد ایرانی در مقابل آزمون کرونا

به گزارش وبلاگ ساعت، در حالی که محافل رسانه ای غربی مشغول طعنه زدن علیه ایران بودند، موضوع ویروس کرونا موجب رسوایی عظیم در کشورهای غربی شده است.

روسیاهی رسانه های ضد ایرانی در مقابل آزمون کرونا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ساعت، الف نوشت: در اوج بحران کرونا، انتخابات سراسری در فرانسه برگزار گردید. به همین سادگی؟! آن هم بعد از اینکه رسانه های فارسی زبان مواجب بگیر فرانسه و دیگر دوستان اروپایی و آمریکایی اش، نزدیک به یک ماه در بوق و کرنا کردند که چرا جمهوری اسلامی با وجود چند مبتلای به ویروس کرونا، انتخابات مجلس را برگزار نموده است؟

رئیس جمهور فرانسه گفت: برگزاری این انتخابات برای اطمینان یافتن از تداوم دموکراسی در کشور ما لازم است. پس انتخابات با وجود بیش از چهار هزار مبتلای به ویروس کرونا در این کشور، برگزار گردید. آن هم نه انتخاباتی همانند انتخابات مجلس که لغو آن مستوجب هزینه های سیاسی و اجتماعی و مالی غیرقابل محاسبه باشد. انتخابات محلی شهرداران و شورا های شهر؟!

از آن جالب تر شاید سخنان نخست وزیر انگلیس است. جانسون گفت: بسیاری از خانواده ها عزیزانشان را از دست خواهند داد...، ولی نه برگزاری رویداد های عمومی همانند مسابقات ورزشی را تعطیل می کنیم و نه مدارس را... مشورت های علمی نشان می دهد تداوم برگزاری این رویداد ها تأثیر اندکی بر شیوع ویروس خواهد داشت.

باورتان می گردد؟! قریب یک ماه است رسانه خاندان سلطنتی انگلیس، بی بی سی فارسی یقه خود را پاره نموده که جمهوری اسلامی با برگزاری انتخابات، قرنطینه نکردن قم و بقیه شهرها، تعطیل نکردن کشور و... به مردم خود خیانت نموده است. آیا عناصر خارج نشین مواجب بگیر غرب و دنباله های داخلی شان، بعد از این رسوایی دیگر می توانند سر خود را بالا بگیرند؟!

رئیس جمهور آمریکا هم در دو هفته اول شیوع کرونا را یک مسئله بی اهمیت می دانست که حفظ اقتصاد به آن ارجحیت دارد.

آنوقت مواجب بگیران همین کشورها، چند هفته است می گویند جمهوری اسلامی خیانت بزرگی نموده! حال آنکه کشور ما مدارس و دانشگاه ها را در همان هفته اول تعطیل کرد و به دنبال آن اجتماعات و رویداد های عمومی را لغو نمود و حتی اماکن زیارتی را بست. تمامی این اقدامات وقتی انجام شد که تعداد مبتلایان به چند ده نفر هم نمی رسید. اکنون چگونه است که اروپایی ها و آمریکایی ها با وجود چند هزار نفر مبتلا هم به داد مردم خود نمی رسند؟!

حلقوم های دشمن، چند هفته است خودزنی می نمایند که اگر قم قرنطینه می شد، نه تنها ایران که دنیا نجات پیدا می کرد از گسترش کرونا! ولی نمی گویند که اگر مسئله اینقدر ساده است چرا اربابان آمریکایی شان همین اقدام را در مورد سیاتل انجام ندادند. شهری که اولین موارد ابتلا در ایالات متحده از آنجا گزارش شد؟ چرا جان 320 میلیون آمریکایی را بازیچه مصالح 700 هزار سیاتلی کردند؟ یا چرا ایتالیایی ها همان روز اول، منطقه مرفه نشین لومباردی را قرنطینه نکردند تا اکنون دنیای را آلوده به کرونا ننموده باشند؟ یا چرا آلمانی ها و ژاپنی ها و سوئدی ها و استرالیایی ها و کانادایی ها و ...؟

حقیقت این است که همه این کشور ها دلایلی برای اقدامات خود دارند. دلایلی که از نگاه مسئولان شان خیلی هم منطقی و علمی جلوه می نماید. اما مشکل اینجاست که مخاطب ایرانی تحت یک بمباران بی سابقه تبلیغاتی از سوی حقوق بگیران همین کشور های به اصطلاح پیشرفته است. اصحاب توییتر و اینستاگرامی که وظیفه شان، زشت و تاریک نشان دادن همه چیز در ایران است. همه آن چیز هایی که در همه دنیا نشانه افتخار و پیروزی است، در ایران نشانه ای از شکست است. تبلوری از عقب ماندگی و ناکارآمدی!

کوشش این رسانه ها برای تحقیر و تمسخر ایران و ایرانی اکنون بیش از گذشته نقش بر آب شده است. تصاویر صف های طولانی و فروشگاه های غارت زده و جنگ و جدال مردم برای کسب مقداری مواد غذایی و بهداشتی بیشتر در ژاپن و کره جنوبی و آمریکا و اروپا و استرالیا را مرور کنید؟! هنوز هم عملکرد کشوری که تحت شدیدترین تحریم های بین المللی بوده، از تحریم نمایندگان اروپایی و آمریکایی خود بهتر است. نگاهی به جدول آمار دنیای کرونا بیندازید. سرعت رشد مبتلایان، فوت شدگان و بهبودیافتگان در ایران را با ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و آلمان و آمریکا مقایسه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روسیاهی رسانه های ضد ایرانی در مقابل آزمون کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیاهی رسانه های ضد ایرانی در مقابل آزمون کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید