مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی فراهم شده است

به گزارش وبلاگ ساعت، ایسنا نوشت: ریاض ارتباط با گروه انصارالله یمن را بعد از هدف گیری تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان شروع کرده است.

مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی فراهم شده است

خبرگزاری آناتولی به نقل از یک منبع مطلع نوشته است: ارتباطات در سطح بسیار عالی در جریان است و تماسی تلفنی بین خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی و مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن برای بررسی آتش بس و توقف درگیری ها در مرزها برقرار شده است.

وی افزود، تماس ها بیش از یک ماه است که بین دو طرف در جریان است و دو کمیته نظامی و سیاسی تشکیل شده اولی به بررسی آتش بس کامل بین دو طرف و لغو محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا می پردازد در حالی کمیته دوم برای بررسی شرایط سیاسی جدید است.

به گفته این منبع، از بین پرونده های سیاسی مطرح شده بستن صفحه رئیس جمهوری مستعفی منصور هادی و بررسی راهکار سیاسی فراگیر است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، توافق ریاض که ولیعهد سعودی و ولیعهد ابوظبی در آن شرکت کردند تنها مقدمه تغییر گسترده ای در قواعد جنگ یمن بود.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع سیاسی مطلع افزود، عمان مقدمات دیدار بین هیئت انصارالله و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را آماده می کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی فراهم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید