هشدار مقامات دفاعی آلمان درباره کمبود بالای تجهیزات در ارتش

به گزارش وبلاگ ساعت، مقامات دفاعی آلمان درباره از کار افتادگی بسیاری از ادوات و سیستم های تسلیحاتی آلمان هشدار داده و از وزارت دفاع آلمان برنامه های سریع برای جبران این مسئله را درخواست کردند.

هشدار مقامات دفاعی آلمان درباره کمبود بالای تجهیزات در ارتش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت به نقل از هفته نامه اشپیگل، لیست ادوات و دستگاه های ارتش آلمان که دیگر برای شرکت در عملیات ها مناسب نیستند طولانی است و شامل انواع هلیکوپترها، هواپیماهای حمل و نقل، جنگنده ها و تانک هاست.

در این شرایط هانس پیتر بارتلز، کمیسیونر نیروهای مسلح مجلس آلمان از آنگرت کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان درخواست کرده که سریعاً وارد عمل شده و نیروها را بهتر تجهیز کند.

وی تأکید کرده که برای این منظور به یک ضربه نجات نیاز است.

وی در گفتگویی با روزنامه دی ولت آلمان به صورت مشخص خواستار یک برنامه فوری برای تدارک و تهیه تجهیزات مفقودشده از قبیل جلیقه های محافظ تا دستگاه های دید در شب و قطعات یدکی شده است. گزارش امسال درباره آمادگی عملیاتی تجهیزاتی ارتش آلمان نشان می دهد که آمادگی عملیات سیستم های تسلیحاتی مهم در ارتش آلمان به صورت قابل توجهی محدود شده است.

آنگرت کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان اخیراً اعلام کرده است که می خواهد عملیات های نظامی خارجی ارتش آلمان را گسترده تر کند.

وی روز دوشنبه در سخنانی اظهار کرد: ما امروز در وضعیتی هستیم که عملیات های خارجی بیشتری را به عهده بگیریم.

وزیر دفاع آلمان همچنین گفت: ما باید برای شرایطی آماده باشیم که بتوانیم به متحدان و شرکای خود در چنین شرایط نگران کننده ای سریع تر پاسخ دهیم.

کرامپ-کارن بائر البته انتقادهای هانس پیتر بارتلز، کمیسیونر نیروهای مسلح مجلس آلمان مبنی بر اینکه ارتش برای عهده داری عملیات های نظامی گسترده تر از نیرو و تجهیزات کافی برخوردار نیست را رد کرده و گفت: ما می دانیم که باید اقدامات بیشتری انجام دهیم اما در جهت قرار داریم. وی با رد این انتقاد گفت که ما در شرایطی هستیم که این کار را انجام دهیم.

ارتش آلمان در حال حاضر با حدود 4200 نیرو در عملیات های خارجی فعالیت دارد. از مهم ترین این عملیات ها در افغانستان و مالی با تقریبا هزار نیرو در هر منطقه است. تنها در عملیات نظامی در افغانستان تا به حال حدود 58 نیروی نظامی آلمانی کشته شده اند. در مجموع ارتش آلمان در حال حاضر در 17 ماموریت خارجی مشارکت دارد.

آندره وستنر، از دیگر مقامات ارتش آلمان هم درباره عملیات های نظامی ارتش آلمان به دلیل کمبودهای تجهیزاتی که وجود دارد هشدار داده است.

وی در گفتگویی با روزنامه دی ولت آلمان گفته است در پایان دوران مسئولیت ما تجهیزات ما از نظر کیفی و کمی درباره مرگ و یا زندگی ما تصمیم می گیرند. وی تاکید کرد که از ایده یک برنامه برای تهیه سریع تجهیزات نظامی پشتیبانی می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار مقامات دفاعی آلمان درباره کمبود بالای تجهیزات در ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقامات دفاعی آلمان درباره کمبود بالای تجهیزات در ارتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید