انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی

به گزارش وبلاگ ساعت، یکی از دغدغه های اصلی افراد در دکوراسیون داخلی، انتخاب یک فرش مناسب و زیبا برای فضای منزل است. همچنین رنگ فرش، تاثیر بسیار زیادی در روحیات و خلق و خوی افراد دارد. در ادامه این مطلب، بهترین رنگ فرش برای پذیرایی با دکوراسیون های مختلف را توضیح می دهیم.

انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی

گردش رنگ در کل فضای خانه یک رکن اساسی برای دکوراسیون داخلی محسوب می­ گردد که به سادگی قابل اجراست. انتخاب رنگ فرش مناسب در دکوراسیون منزل، تاثیر به سزایی در تکمیل شدن فضای داخلی دارد. می ­توانید از یک یا چند رنگ، فرش­تان را انتخاب نموده و از آن رنگ ها در سایر قسمت ­های خانه نیز بهره ببرید یا فرشتان را با توجه به رنگ غالب خانه تهیه کنید. در ادامه این مطلب از وبلاگ ساعت فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ فرش مناسب برای پذیرایی را مطرح می کنیم.

پذیرایی با یک رنگ تعیین

اگر یک رنگ در مبلمان و ترکیب رنگی دکوراسیون خانه شما وجود دارد، می توانید از رنگ مکمل آن برای فرش بهره ببرید. توجه کنید؛ اگر رنگ دکوراسیون پذیرایی، یک رنگ واحد و در درجه های رنگی مختلف است، برای انتخاب رنگ فرش، سراغ رنگ مشابه نروید. این کار فضا را یکنواخت و کسل نماینده جلوه می دهد.

پذیرایی با رنگ های متنوع

اگر تعداد رنگ های زیادی در دکوراسیون پذیرایی شما به چشم می خورد، بهتر است برای جلوگیری از شلوغ شدن و ناهماهنگی فضا، رنگ فرش را از همان رنگ های موجود در دکوراسیون خود انتخاب کنید. سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که حداقل دارای یک یا دو رنگ از رنگ های دکوراسیون شما باشد. در این مورد از رنگ های خنثی بهترین یاری را می توان گرفت.

پذیرایی کوچک

اگر در انتخاب رنگ فرش پذیرایی خود محدودیت ندارید وبلاگ ساعت به شما توصیه می نماید در فضاهای کوچک حتما از رنگ های روشن و براق بهره ببرید. همانطور که می دانید رنگ های روشن، فضای داخلی را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهند.

رنگ های تیره

این رنگ ها قابلیت این را دارند که لکه ها و آلودگی های فرش را کمتر و فضا را صمیمی تر نشان می دهند. استفاده از این رنگ ها در فضاهای رو به شمال که آفتاب گیر نیستند، بسیار موثر و مناسب می باشد.

رنگ های خنثی

رنگ های سفید، طوسی، کرم و .. در هر فضا و هر سبکی کاربرد دارند و به راحتی با رنگ وسایل دیگر هماهنگ می شوند. برای اینکه فضای پذیرایی یکنواخت و کسل نماینده نگردد از رنگ های گرم تر در کنار رنگ های خنثی، بهترین استفاده را ببرید. این رنگ ها احساس راحتی و آرامش را به فضا منتقل می نمایند.

فرش با رنگ های متنوع

فرش های ایرانی نمونه شاخص فرش با رنگ های زیاد و متنوع می باشد. اما به این نکته توجه کنید؛ اگر در فضای پذیرایی خود از مبلمان طرح دار و انواع رنگ ها در سایر اکسسوری های خود استفاده نموده اید، انتخاب فرش با رنگ های متنوع به ضرر شما تمام می گردد. شلوغ شدن بیش از حد از انرژی فضا می کاهد و آرامش شما را مختل می نماید.

در این مطلب سعی کردیم بطور مختصر، در انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی منزل به شما یاری نموده باشیم. نظرات خود را در این زمینه با خوانندگان همیشگی وبلاگ ساعت در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر از انتخاب فرش مناسب 7 قانون مهم در انتخاب و استفاده از فرش ایرانی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید