تصاویر درگیری مردم آمل با مسافران ، واکنش فرماندار ویژه و گلایه نماینده مجلس ، مذاکره پلیس با مردم چه شد؟

به گزارش وبلاگ ساعت، فرماندار ویژه آمل مازندران در واکنش به اعتراض مردم این شهرستان نسبت به باز شدن جاده هراز و ورود مسافران از این راستا به مازندران گفت: مردم نباید خود را با مسافران درگیرکنند و باید اجازه دهند ماموران پلیس موضوع را مدیریت کنند.

تصاویر درگیری مردم آمل با مسافران ، واکنش فرماندار ویژه و گلایه نماینده مجلس ، مذاکره پلیس با مردم چه شد؟

به گزارش وبلاگ ساعت به نقل از ایرنا، جعفر رسولی اضافه کرد: در حال حاضر نیروی انتظامی کنترل اوضاع جاده هراز را بر عهده گرفته و در حال بازگرداندن مسافران است.

وی با اعلام این که نیروی انتظامی و دیگر مسئولان در حال مذاکره با مردم جهت آرام کردن اوضاع هستند گفت: در شرایط فعلی استان و کشور، اینگونه اقدامات احساسی کمکی به مدیریت شرایط نخواهد کرد.

فرماندار آمل تاکید کرد : اقدامات لازم بهداشتی و سلامت سنجی به صورت مستمر در حال انجام است و نباید در این فرایند خللی ایجاد شود.

رسولی همچنین از مسافران خواست تا به شهرهای خود بازگردند و برنامه مسافرتشان را به زمانی دیگری موکول کنند تا در شرایط آرام مردم مازندران از آنان میزبانی کنند.

وی گفت: هموطنانی که قصد سفر به مازندران را دارند باید نگرانی مردم استان و میزبانان خود را در این شرایط شیوع بیماری کرونا درک کنند و به این نگرانی احترام بگذارند.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه پیش از این بارها به صورت عمومی و رسمی و در سطح ملی نسبت به مسافرت هشدارهای متعدد داده شده بود ، اضافه کرد: نباید نسبت به این هشدارها بی اعتنا بود.

رسولی همچنین از مردم آمل خواست تا با مسافران درگیر نشده و در جهت آرام کردن شرایط با ماموران نظامی و انتظامی همکاری کنند.

وی اضافه کرد : مازندران و شهر آمل در شرایط حساسی در مقابله و مبارزه با ویروس کرونا واقع شده است و خود به نوعی قربانی این ویروس است و نباید با اقدامات غیر منطقی و سفرهای غیر ضروری بر مسائل مردم مازندران اضافه کرد و به تنش ها دامن زد.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران ابتلای بیش از 600 نفر از مازندرانی ها به بیماری کرونا تایید شده و این بیماری تا به امروز 17 قربانی بر جای گذاشته است.

همچنین بیش از 800 بیمار مشکوک هم در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

  • نجفی:شرایط استان مازندران بغرنج است

یک عضو مجمع کنندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شیوع کرونا در استان مازندران به شرایط بغرنجی رسیده است، اظهار کرد:مردم برای سلامتی خود و اهالی استان مازندارن اهمیت قائل شده و به این استان سفر نکنند.

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به گسترش کرونا در استان مازندران گفت: متاسفانه شرایط شیوع کروناویروس در استان مازندران به ویژه شهرستان بابل به شرایط بغرنجی رسیده که هجوم مسافران به این استان شرایط را سخت تر کرده است.

وی با بیان اینکه سه بیمارستان بزرگ در شهرستان بابل گنجایش پذیرش بیماران جدید را ندارند، اضافه کرد: متاسفانه کمبود امکانات اولیه برای پیشگیری و همچنین کمبود تجهیزات و برخی اقلام دارویی مسائل مردم را مضاعف کرده است که باید مسوولان وزارت بهداشت به این موارد توجه ویژه ای داشته باشند.

کننده بابل با تاکید بر اینکه مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در خانه هایشان بمانند، گفت: از مردم می خواهم در خانه بمانند. مسافرین محترم سایر نقاط کشور برای سلامتی خود و اهالی استان مازندران اهمیت قائل شده و از سفر بپرهیزند.

نجفی تاکید کرد که باید تردد به استان های شمالی با محدودیت جدی یا حتی ممنوعیت روبرو شود نه اینکه تصمیم مسئولان استانی از جهات دیگر نقض شود؛ به داد مردم برسید،مردم نباید هزینه برخی مصلحت اندیشی های غیرضروری را بپردازند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه سلامت و جان و روان مردم بخشی از امنیت ملی است، اضافه کرد: ابهامات و دوگانگی در آمار فوت شدگان نباید به کوچک شمردن ابعاد این بحران منجر شود، تجربه چین در مهار بحران جلوی چشم ماست.

  • امشب در پلیس راه شهر آمل برخی از اهالی با مسافران ورودی درگیر شدند. آنها اصرار به بستن جاده داشتند و پیروز به این کار شدند.

فیلم از مهدی عبدالله زاده - وبلاگ ساعت

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر درگیری مردم آمل با مسافران ، واکنش فرماندار ویژه و گلایه نماینده مجلس ، مذاکره پلیس با مردم چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر درگیری مردم آمل با مسافران ، واکنش فرماندار ویژه و گلایه نماینده مجلس ، مذاکره پلیس با مردم چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید