تکذیب خروج کارکنان سفارتخانه های خارجی از بیروت

به گزارش وبلاگ ساعت به نقل از النشره، شربل وهبه وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان اخبار منتشر شده درباره خروج مشاوران نظامی و کارکنان چهار سفارت خارجی در لبنان و منطقه خاورمیانه را تکذیب کرد.

تکذیب خروج کارکنان سفارتخانه های خارجی از بیروت

وی در واکنش به بعضی اخبار منتشر شده، مبنی بر خروج مشاوران نظامی و کارکنان سفارتخانه های فرانسه، انگلیس، هلند و کانادا از بیروت، تأکید کرد: این گونه اخبار دروغ و اشتباه است و هیچ گونه پایه و اساسی ندارد.

وزیر خارجه لبنان گفت: بعد از ظهر دیروز با شانتال چاستینای سفیر کانادا در بیروت ملاقات کردم و این سفیر به چنین اطلاعاتی اشاره نکرد. در این ملاقات درباره میزان برنامه حمایت کانادا از لبنان در بیشتر زمینه ها رایزنی کردیم.

وی در ادامه بیان نمود: من در تماس همیشگی با این سفارتخانه ها و سفارتخانه های کشورهای دیگر از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس هستم که قبلاً نیز چنین شایعه هایی درباره کاهش سطح دیپلماتیک شان در لبنان منتشر شده بود، اما هیچکدام به چنین اطلاعاتی اشاره نکرده اند.

وزیر خارجه لبنان نسبت به خطرات این گونه اخبار توهمی هشدار داد و ضمن تاکید بر اینکه نباید این اخبار را جدی گرفت، گفت: این گونه تصمیمات بدون اطلاع وزارت خارجه یا نهادهای امنیتی لبنان اتخاذ نمی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تکذیب خروج کارکنان سفارتخانه های خارجی از بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب خروج کارکنان سفارتخانه های خارجی از بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید