9 کار مهمی که آقایان در اولین قرار عاشقانه حتما باید انجام بدهند

به گزارش وبلاگ ساعت، در اولین قرار عاشقانه چگونه باشیم ؟ در واقع بهتر است بپرسیم آداب اولین قرار ملاقات عاشقانه را بلد هستید و می دانید چگونه رفتار کنید؟ این در حالی است که به نظر می رسد نخستین قرار ملاقات عاشقانه برای آقایان معمولا چشم اندازی ترسناک دارد. از سوی دیگر دوستیابی مدرن نسبت به گذشته بسیار مبتنی بر قانون و اما و اگر است. تا پنجاه سال پیش تصور می شد که کافی است در نخستین قرار عاشقانه مرد صورت حساب رستوران را حساب کند یا در طول جهت رانندگی را بر عهده داشته باشد. اما امروزه به نظر می رسد این کارها هم ربطی به جنسیت ندارد و قوانین برای مردها نرمش نشان می دهند. اما باز هم این بدان معنا نیست که کار برای آقایان آسان شده است. به هر حال بد نیست بدانیم در اولین قرار عاشقانه چگونه باشیم و 9 کاری که آقایان در اولین قرار عاشقانه باید انجام بدهند را از سایت در مجله خبرنگاران بخوانید.

9 کار مهمی که آقایان در اولین قرار عاشقانه حتما باید انجام بدهند

1-با کمال میل و رضایت در سر قرار حاضر شوید

شاید در گذشته قلب تان شکسته شده باشد یا به خاطر کمرویی نتوانسته اید از موقعیت ها به خوبی استفاده کرده باشید. به هر دلیل که در گذشته قرار ملاقات ها با شکست روبرو شده باشد، مهم نیست. این یک موقعیت جدید است و بهتر است با اعصابی آرام به ملاقات با فرد جدید بروید و نسبت به این قرار متعهد شوید. طبیعی است که قرار نخست معمولا کمی عصبی و حتی ریسکی باشد اما همه چیززمانی که از تجربه درس گرفته باشید آسان تر می شود.

2-با افراد در دنیای واقعی و هم به صورت آنلاین ملاقات کنید

اگر از نسل قدیمی تر هستید احتمالا بیشتر تمایل به قرار ملاقات حضوری دارید. در این صورت استفاده از برنامه های مدرن دوستیابی چندان به مذاق شما خوش نمی آید. دلیلش هم احتمالا ناشناخته بودن این برنامه ها برای شماست. اما جوان ترها برای قرار اول معمولا ترجیح می دهند به صورت آنلاین عمل کنند و از اولین قرار ملاقات حضوری کمی وحشت دارند. با این همه به نظر می رسد بهترین حالت ترکیبی از این دو روش است. هم از طریق آنلاین طرف مقابل را امتحان کنید و هم او را حضورا ببینید و رو در رو صحبت کنید. از سوی دیگر برنامه های آنلاین می توانند برای افرادی که با تعامل های اجتماعی چالش دارند و دست و پنجه نرم می کنند، به یک دردسر تبدیل شوند. بنابراین سعی کنید خیلی به آنها اعتماد نکنید. باید در زندگی واقعی احساس راحتی کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید و روی خودتان تمرکز کنید کارها آسان تر می شود.

3-آرامش داشته باشید و خودتان باشید

یک نکته مهم در آداب اولین قرار ملاقات این است که هنگام صحبت با شخص جدید (چه آنلاین و چه حضوری) تصور کنید در حال گفتگو با یک دوست یا عضو خانواده هستید. این نکته مهم فشار را از بین می برد و به شما امکان می دهد آرامش داشته باشید و خودتان باشید.

هنگام ملاقات با افراد در زندگی واقعی، برای برقراری تماس چشمی و لبخند تلاش کنید. وقتی صحبت می کنند با دقت گوش کنید و با ارائه حکایات مشابه با روایاتی که او تعریف می کند درگیر شوید. و البته قانون طلایی را به خاطر بسپارید: اگر طرف مقابل به شما بگوید که علاقه ای ندارد دوباره شما را ببیند یا اگر در گفتگوی آنلاین بگوید که دوست ندارد به صحبت کردن ادامه بدهید مودبانه مکالمه را تمام کنید و به ادامه صحبت اصرار نکنید.

4-بهترین جا برای اولین قرار ملاقات

اولین قرار ملاقات بهتر است در کجا و چه مکانی باشد؟ خب شاید به نظر برسد بهترین جا و مکان برای نخستین قرار یک رستوران شیک و یا یک کافی شاپ لاکچری باشد اما واقعیت این است که این مکان ها برای گذراندن وقت و صحبت کردن چندان هم مناسب نیستند. اگر نخستین قرار ملاقات در یک جای شلوغ و پر سر و صدا باشد ممکن است جا برای نشستن پیدا نکنید یا سر و صدا باعث شود که صدای همدیگر را نشنوید. از طرف دیگر رستوران های گران قیمت و لاکچری هم ممکن است شما را به خاطر نشستن طولانی مدت معذب کنند و احساس راحتی نداشته باشید. بهترین کار این است که به جای یک مکان چشمگیر و گران قیمت بهتر است برای اولین قرار ملاقات جایی را در نظر بگیرید که از قبل آنجا را می شناسید و با محیط آن راحت هستید. مثلا کافی شاپی که پاتوق شماست یا رستورانی که همیشه برای خوردن غذا به آنجا می روید و در آن جا راحت هستید. بد نیست به پیک نیک کردن و یا قدم زدن در یک گالری هنری هم فکر کنید. در این صورت اولین قرار ملاقات شما بسیار راحت و دلپذیر سپری خواهد شد.

5-طوری لباس بپوشید که خودتان حس خوبی داشته باشید

در اولین قرار عاشقانه چگونه باشیم و چه لباسی بپوشیم؟ واضح است که در قرار اول برداشت طرف مقابل از شما بسیار اهمیت دارد. در این میان اولین و ساده ترین مرحله برای ایجاد یک احساس خوب این است که بهترین ظاهر را برای خودتان پیدا کنید. برای این کار باید وقت بگذارید و ببینید که بهترین شرایط ظاهری برای شما و این که خودتان با چه تیپ و ظاهری احساس راحتی می کنید کدام است.

حتما دوش بگیرید، کمی وقت روی موهای خود بگذراید و مطمئن شوید که لباس تمیز و ترجیحاً اتو شده پوشیده اید. در واقع هیچ قانون خاصی در مورد لباس های قرار اول وجود ندارد، به نظر می رسد بایدها و نبایدهای نانوشته ای هم در این زمینه وجود دارد. برای مثال حتما جوراب بپوشید، با لباس گرمکن سر قرار نروید، پاچه شلوار حتما پایین تر از قوزک پا باشد و از شلوارهای با طول تا بالای قوزک پا استفاده نکنید. تی شرت گشاد و راحت نپوشید. تیشرت تنگ و چسبان هم جز نبایدهای قرار اول است. اگر قرارتان در فصل تابستان است یک تی شرت پنبه ای مناسب روزهای گرم بپوشید تا عرق تان را جذب کند. موهای پشت گردنتان را مرتب کنید و برای اینکه قدبلندتر به نظر برسید تی شرت یقه هفت بپوشید. بهترین انتخاب برای قرار اول یک پیراهن آستین بلند یا آستین کوتاه است. حتما جوراب بلند پنبه ای بپوشید (که بو نگیرد) نه جوراب اسپورت و مچی کوتاه. عطر مناسب فصل استفاده کنید اما در عطر زدن زیاده روی نکنید. بهترین گزینه است. زنجیر و دستبند طلا و نقره چندان مناسب ظاهر یک مرد موقر و خوش پوش در قرار نخست نیستند. در نهایت اگر اصرار به استفاده از اکسسوری دارید یک ساعت مچی با بند چرم یا دستبندهای چرمی منقش به یک تکه طلا یا نقره ظریف کفایت می کند.

به غیر از ظاهر شما، ایجاد یک احساس خوب در طرف مقابل در وهله نخست بستگی به آرامش، اعتماد به نفس و رفتار محبت آمیز شما دارد. البته اعتماد به نفس داشتن آن هم در قرار اول همیشه کار آسانی نیست اما مهم این است که تلاش کنید و برای این کار وقت بگذارید. نداشتن اعتماد به نفس یکی از 10 اشتباه شایع در اولین قرار عاشقانه است

6-سوالات زیاد و البته با احتیاط بپرسید

نکته مهم در قرار اول این است که سکوت نکنید. به خصوص اگر کمرو هستید و خجالت می کشید بهتر است با پرسیدن سوال باب صحبت را باز کنید. البته یادتان باشد لازم نیست سوالات خیلی عمیق و خصوصی بپرسید. روی سوالاتی در مورد کار، سفر و سرگرمی تمرکز کنید و مکالمه را در سطح و البته صمیمی نگه دارد. اگر طرف مقابل دوست داشته باشد در مورد مسائل عمیق تر صحبت کند مسئله ای نیست اما تجربه نشانه داده بیش از حد به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی کار پسندیده ای نیست و فضولی کردن به نظر می رسد.

بهتر است جواب های طرف مقابل را به یاد بسپارید تا در فرصت مناسب از آن ها استفاده کنید. به خاطر سپردن جزییات قابل توجه به طرف مقابل نشان می دهد که به او علاقه دارید. البته یادتان باشد در مورد خودتان هم صحبت کنید. لازم است که طرف مقابل هم در مورد شما جزییاتی را بداند و به خاطر بسپرد.

7-با گوشی موبایل ور نروید

این روزها وابسته بودن به تلفن همراه به خصوص در بین نسل جوان امری طبیعی است. در اولین قرار عاشقانه این مهم است که مدام گوشی موبایل دست تان نباشد و پیام ها و شبکه های اجتماعی را چک نکنید. این کار می تواند طرف مقابل را عصبی کند و احساس کند که به او کاملا توجه ندارید. البته در سایر موقعیت های اجتماعی هم بهتر است زیاد سرتان در گوشی موبایل نباشد. بهتر است گوشی موبایل را روی حالت سکوت بگذارید و روی میز قرار دهید چون حتی اگر گوشی موبایل در حالت سکوت و در دست تان باشد باز هم احساس بی توجهی را به طرف مقابل می دهید.

8-سعی کنید خیلی خودتان را قوی و پرصلابت نشان ندهید

وقتی صحبت از این است که در اولین قرار عاشقانه به عنوان یک مرد چگونه باشیم منظور این است که تمام جوانب و تعادل را رعایت کنیم. البته کار دشواری است که تعادل کامل را در قرار اول به دست آورید. شما هم می خواهید با اعتماد به نفس باشید هم متکبر و خودخواه جلو نکنید. هم خودتان را علاقمند و مهربان و مودب نشان دهید و هم مثل یک مرد سن و سال دار با رفتاری پدرگونه به نظر نرسید. در واقع تمام این موارد کنار یکدیگر باید به گونه ای قرار بگیرند که تعادلی به هم نخورد.

حتی اگر خودتان می دانید که قصدتان ازدواج است دلیلی ندارد خیلی جلو بروید یا تصور کنید طرف مقابل هم حتما چنین حس و نظری دارد. حتما بعد از خاتمه قرار به او بگویید که ساعات خوبی را سپری کردید اما زیاد انتظار نداشته باشید که طرف مقابل هم همین حرف را به شما بزند. اگر قصد دارید دوباره او را ببینید حتما تاریخ قرار بعدی را مشخص کنید اما اگر احساس کردید طرف مقابل مردد است یا پاسخش منفی است خیلی اصرار نکنید.

یک نصیحت قدیمی؛ همه احساسات تان را در همان قرار اول بروز ندهید، بهتر است کمی خوددار باشید تا بهتر با طرف مقابل آشنا شوید. برای ابراز احساسات هیچ وقت دیر نیست.

9-از دوستان تان کمک بگیرید

یکی از بهترین کارها بعد از اولین قرار عاشقانه صحبت کردن در مورد آن با یک یا دو دوست قابل اعتماد است، چه خوب پیش رفت و چه وقتی که خوب پیش نرود. بودن در یک رابطه طولانی مدت متعهد و شاد بهتر از بودن در رابطه های کوتاه و بی هدف است پس ارزشش را دارد که از دیگران کمک و مشورت بگیرید.

اگر قرار اول خوب پیش رفت می توانید در مورد چگونگی ادامه با دوستان خود صحبت کنید و از مشاوره آن ها در مورد چگونگی ادامه و پیگیری رابطه کمک بگیرید. و اگر قرار اول خراب شد و خوب پیش نرفت؟ این تضمین را به شما می دهد که دوستان تان در آینده و تجربه های بعدی برای رسیدن به یک رابطه خوشحال و بادوام شما را تشویق کنند.

منبع: افق کوروش

به "9 کار مهمی که آقایان در اولین قرار عاشقانه حتما باید انجام بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 کار مهمی که آقایان در اولین قرار عاشقانه حتما باید انجام بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید