ایده هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

به گزارش وبلاگ ساعت، برای جدا کردن فضاهای مختلف می توان ایده های متفاوتی را به کار برد؛ از یک میز گرفته تا ایجاد تفاوت میان کفپوش ها، می توان روش های متفاوتی را برای این منظور مورد استفاده قرار داد.

ایده هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

امروزه با افزایش جمعیت، خانه ها کوچک تر از گذشته طراحی می شوند. به همین دلیل برای این که در خانه فضایی باز ایجاد گردد، کوشش می گردد تا جای ممکن دیوارها کمتر شوند. همین موضوع باعث شده است که آشپزخانه های امروزی در بیشتر مواقع به شکل اپن و باز طراحی شوند تا هم فضا عظیم تر دیده گردد هم نقاط مختلف خانه با یکدیگر در ارتباط باشند. اما هر چه قدر هم که این فضا باز باشد، ضروری است به جدا کردن آشپزخانه از اتاق پذیرایی تا هر کدام به عنوان فضایی مستقل دیده شوند. با این بخش از وبلاگ ساعت همراه باشید تا با روش های جداکردن آشپزخانه از اتاق پذیرایی آشنا شوید.

جدا کردن با استفاده از جزیره آشپزخانه

وجود یخچال، گاز، سینک ظرفشویی و یک فضا برای کار کردن، باعث می گردد تا آشپزخانه به عنوان فضایی مجزا از خانه به شمار رود. مدت های طولانی آشپزخانه تنها مکانی ساده برای آماده کردن غذا به شمار می رفت. اما امروزه این برداشت تغییر نموده است و آشپزخانه عنصر ارتباطی مهمی به شمار می رود.

جزیره آشپزخانه در این ارتباط بسیار تاثیر گذار است. این جزیره ها را هم می توان به عنوان میز غذاخوری و هم به عنوان فضایی برای آشپزی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این موارد، جزیره آشپزخانه یک کاربرد دیگر نیز دارد؛ این جزیره ها بر اساس نقطه ای که قرار داده می شوند می توانند به عنوان یک جدانماینده آشپزخانه از اتاق نشیمن به کار برده شوند.

دیوارهای باز!

این دیوارها اتاق ها را به طور کامل از یکدیگر جدا نمی نمایند و می توانند شکل های متفاوتی داشته باشند. برای مثال یک دیوار نصفه و کوتاه که بالای آن باز است. این گونه هم یک مرز میان اتاق ها ایجاد شده هم ارتباط میان آن ها باقی خواهد ماند. نوع دیگر این است که فضای بالایی با دیواری کوتاه پوشانده شده و پایین آن باز بماند یا نوع دیگر آن دیوارهای طاق دار است که کاملا آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا نمی نمایند، اما به عنوان یک مرز دیده می شوند.

جدا کردن با میز غذاخوری

یکی از ساده ترین راه ها برای جداکردن فضا آشپزخانه از اتاق نشیمن، استفاده از میز غذاخوری است. یک میز غذاخوری مستطیلی برای این منظور بسیار کارآمد خواهد بود، زیرا می تواند اتاق را به صورت طولی از یکدیگر جدا کند. میزهای مربعی یا دایره ای برای این منظور نمی توانند فضای مناسبی ایجاد نمایند. میز غذاخوری نسبت به یک جزیره آشپزخانه نیز بسیار مالی تر خواهد بود.

استفاده از کتابخانه

یکی دیگر از راه های جداکردن فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن، استفاده از یک کتابخانه شبیه به دیوار است. کتابخانه های بلند و عظیمی که داخل آن ها پر از کتاب و لوازم مختلف باشد، درست مانند یک دیوار جدانماینده عمل می نمایند. هم چنین اگر از کتابخانه با طبقات باز و خالی بهره ببرید، به دیواری بازتر و شفاف تر دست پیدا خواهید کرد که علاوه بر این که اتاق ها را از یکدیگر جدا می نماید، ارتباط میان آن ها را از بین نمی برد.

جدا کردن توسط کاناپه

اگر برای اتاق نشیمن یک کاناپه عظیم خریداری نموده و آن را به شکلی قرار دهید که پشت آن به آشپزخانه باشد، کاناپه نیز می تواند به عنوان یک جدانماینده میان آشپزخانه و اتاق نشیمن به کار برده گردد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نکات دکوراسیون و چیدمان مطلب تقسیم بندی فضای اتاق با روش های ساده را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "ایده هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید