برکناری روبات پستچی در نیویورک

به گزارش وبلاگ ساعت، شرکت فدکس یک روبات پستچی با 6 چرخ را در نیویورک آزمایش کرد. اما سازمان حمل ونقل نیویورک بلافاصله دستور عدم فعالیت آن را صادر کرد و شهردار آن نیز نسبت به استفاده از روبات موضع گرفت.

برکناری روبات پستچی در نیویورک

ساکنان نیویورک هفته گذشته برای نخستین بار با روبات تحویل بسته پستی شرکت فدکس روبرو شدند. نمونه اولیه این ربات به نام رکسو(Roxo) به مدت یک روز در منهتن آزمایش شد.

این روبات 6 چرخه در شهر به مدت یک روز آزمایش شد. بسیاری از شرکت ها امیدوارند در آینده نزدیک بتوانند روبات های محموله رسان را به طور واقعی به بازار عرضه نمایند.

شرکت فدکس قبلا چنین روبات هایی را در شهرهای آمریکایی از جمله ممفیس، منچستر و نیوهمپشایر آزمایش نموده بود.

هرچند آزمایش روبات فدکس در نیویورک فقط یک برنامه نمایشی بود اما تاکنون شهروندان نسبت به این آزمایش واکنش نشان داده اند. بلافاصله پس از مشاهده روبات در شهر، سازمان حمل ونقل نیویورک دستور توقف فعالیت آن را صادر کرد.

از سوی دیگر بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک نیز تلویحا اعلام نموده این شرکت در حال حاضر برای دستیابی به اجازه فعالیت روبات ها در شهر باید مراحل سختی را طی کند. او در توئیتی نوشت: اول از همه، فدکس هیچ وقت نمی تواند شغل یک شهروند نیویورکی را به روبات واگذار کند. ما بهترین کارگران دنیا را داریم. در درجه دوم ما اجازه ندادیم این روبات ها در خیابان تردد نمایند.

روبات فدکس با باتری کار می نماید و ظاهر آن شبیه یک کولر است که روی چند چرخ قرار گرفته است. دوربین ها و نرم افزارهای مختلف به این گجت یاری می نمایند تا هنگام گذر از پیاده روها و جاده ها با سرعت 16 کیلومتر برساعت موانع را شناسایی و از آنها اجتناب نمایند.،مهر

بیشتر بخوانیم: روبات پستچی آمازون در راه بازار

منبع: ایران آنلاین

به "برکناری روبات پستچی در نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری روبات پستچی در نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید