خبرنگاران شجریان بخوان بنام عاشقی

به گزارش وبلاگ ساعت، تهران- خبرنگاران- وحید تاج از شاگرادن استاد محمدرضا شجریان برای حال این روزهای استاد خواند.

خبرنگاران شجریان بخوان بنام عاشقی

تصنیف بخوان به نام عاشقی را وحید تاج به محمدرضا شجریان، که این روزها در بستر بیماری است تقدیم کرده است.

تاج که از شاگردان شجریان در آواز ایرانی محسوب می شود، این قطعه را با آهنگسازی حمید اسماعیل زاده و شعری از علیرضا بهرامی، در دستگاه همایون اجرا کرده است و کوروش بزرگ پور نیز نوازندگی تنبک این اثر را انجام داده است.

سازندگان این اثر که آن را به استاد محمدرضا شجریان و علاقه مندان او منتشر کرده اند، با آرزوی سلامت و طول عمر برای صاحب داوودی ترین نوا و دردانه موسیقی ایران، تاکید کرده اند که شعر و حال و هوای این اثر، متناسب با حال و هوای این روزهای علاقه مندان به استاد،.

این هنرمندان، این اثر را برگ سبزی با احساس جمعی می دانند که تقدیم به شجریان شده است.

خسرو آواز ایران در یک نگاه

محمدرضا شجریان (زادهٔ 1 مهر 1319 در مشهد موسیقی دان، آهنگ ساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران و نامزد 2 جایزه گرمی بود که توسط سایت انجمن آسیا به عنوان پرآوازه ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی معرفی شده و روزنامهٔ ونکوورسان او را یکی از مهم ترین هنرمندان موسیقی در سال 2010 و یکی از 50 صدای برتر جهان معرفی کرده بود.

استاد شجریان از برجسته ترین هنرمندان موسیقی سنتی است و از وی با عنوان خسرو آواز ایران یاد می شود. وی نوروز 95 با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تا به امروز تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

وی را که مبدع چند ساز موسیقی است و شاگردان مختلفی را در عرصه هنر ایران از جمله ایرج بسطامی، حسام الدین سراج، حمیدرضا نوربخش، علی جهاندار و پسرش همایون تربیت کرده است، پیش از هر چیز مردمان این دیار به دو اثر فاخر ربنا و مرغ سحر می شناسند.

این استاد آواز ایران در روزهای اخیر به علت اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم تهران بستری شده و بامداد دیروز همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علائم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شجریان بخوان بنام عاشقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شجریان بخوان بنام عاشقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید