روستای برگ جهان؛ طبیعتِ دیدنی برای سفر در پاییز و زمستان، عکس

به گزارش وبلاگ ساعت، الزامی وجود ندارد که تنها در تابستان و بهار سفر کنیم، گاهی سفر در پاییز و زمستان هم می چسبد، وقتی که مقصد و دسترسی به آن نیازمند طی کردن راه طولانی و دشواری نباشد. حتما هم لازم نیست خیلی در پی ناشناخته ها باشیم، گاهی دیدن روستاهای اطراف شهری که در آن زندگی می کنیم و آشنا شدن با آداب و رسوم اهالی و دیدن مناظر طبیعی هم می تواند تجربه منحصر به فردی باشد.

روستای برگ جهان؛ طبیعتِ دیدنی برای سفر در پاییز و زمستان، عکس

روستای زیبای برگ جهان از توابع لواسانات در شهرستان شمیرانات است که سفر به آن برای تهرانی دور از دسترس نیست و می توانند در فرصت تعطیلاتی یک روزه مهمان آن شوند.این روستا در ضلع شمال غربی لواسان بزرگ، در دامنه جنوبی رشته کوه البرز واقع شده است

رودخانه برگ جهان در این روستا از ارتفاعات اطراف روستا سرچشمه می گیرد و پس از ریختن به رودخانه رودبار در نهایت به سد لتیان می ریزد. طول رودخانه برگ جهان 10 کیلومتر است.

آب و هوای روستا در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. البته درست است که هوای روستا در پاییز سرد است اما دیدن این روستا را در پاییز به شما توصیه می کنیم. زیباترین مناظر ممکن را در پاییز برگ جهان می بینید نه تابستان و بهار. درختان روستا در این فصل ترکیبی از رنگ های گرم نارنجی و زرد وقرمز و قهوه ای می شوند و ناخودآگاه گرما را مهمان وجودتان می کنند.

گردو، سیب، زردآلو، گیلاس، آلبالو و هلو در باغ های این روستا فراوان است و می توانید از این میوه ها به عنوان سوغات ببرید. البته فرآورده های لبنی روستا شیر، ماست، کره و عسل تولیدی اهالی هم پیشنهاد خوبی برای سوغات هستند

روستای برگ جهان در منطقه ای کوهستانی واقع شده است. باغچه های سرسبز و پر از گل این روستا سرشار از سرزندگی وزیبایی هستند.نام فامیلی اهالی این روستا اثباتی، پلویی، جان نثاری، شاهانی، طوسی، علیمردانی، کوشکستانی، لبافی، مجاوری و مقدس است.

در سفر به برگ جهان دیدن کوچه باغ های روستا که آن را به یکی از زیباترین و جذاب ترین روستاهای استان تهران تبدیل کرده را از دست ندهید. درست است که بیشتر افراد توصیه می کنند در تابستان و بهار سفر کنید اما زیبایی بعضی شهرها، روستاها یا مناظر در پاییز چند برابر می شود و برگ جهان نیز از این دسته دیدنی ها است. آرامگاه امامزاده اسماعیل (ع) که می گویند از نواد های امام موسی کاظم (ع) است، در ضلع غربی روستا واقع شده است.

در شمال رودخانه برگ جهان صخره رسوبی بزرگی با حدود 45 متر ارتفاع واقع شده است که به تنگل خانه مشهور است. عده ای می گویند اهالی روستا در گذشته در مواقع احساس خطر به آن پناه می بردند.تنگل خانه سال 1382 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.غاری هم در روستا وجود دارد که به زندان خانه لار معروف است و دلیل این نام گذاری این است که در گذشته از این غار به عنوان زندان استفاده می شده است. آبگوشت، انواع آش ها، قیمه و انواع کباب ها از سوی اهالی به گردشگران ارایه می شود.

برای رفتن به برگ جهان از تهران به سوی جاده گردنه قوچک سپس گلندوئک، روستای افجه حرکت کنید ،سپس به روستای برگ جهان می رسید. البته جهت دسترسی دیگری برای رسیدن به این روستا وجود دارد،دراین جهت از تهران به سمت جاده دماوند حرکت می کنید، سپس به جاجرود و سد لتیان می روید و بعد از عبور از روستای نیکنامده به برگ جهان می رسید.

منبع: گردشبان

به "روستای برگ جهان؛ طبیعتِ دیدنی برای سفر در پاییز و زمستان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای برگ جهان؛ طبیعتِ دیدنی برای سفر در پاییز و زمستان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید