مقالات گردشگری

ملاقات مسئولان آسیایی بیسبال با رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی

مسئولان آسیایی بیسبال که برای بازدید از امکانات ایران به کشورمان سفر نموده اند امروز با رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی ملاقات کردند.

5 اسفند 1399

همه چیز درباره کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا

تهران (پانا) - جزئیات کارآزمایی بالینی بررسی بی خطری و ایمونوژنیسیتی واکسن غیر فعال COVID-19 اعلام شد.

20 بهمن 1399

تقدیم لایحه شرح مأموریت ها و وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به هیئت دولت

در ابتدای جلسه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تدوین لایحه شرح مأموریت ها و وظایف وزارتخانه اشاره کرد و گفت: در راستای تبدیل سازمان به وزارتخانه قانون ما را مکلف به تدوین این لایحه کرده بود که پس از جلسه های مکرر و طولانی با مشارکت مدیران کل...

14 بهمن 1399

واکنش مجلس افغانستان؛ تابعیت رولا غنی سلب گردد

مجلس افغانستان در واکنش به اظهارات جنجالی بانوی اول افغانستان خواهان سلب تابعیت همسر لبنانی الاصل رئیس جمهور این کشور شد.

6 بهمن 1399

با شماری از خوشمزه ترین خوراکی های اردن آشنا شویم

یکی از جاذبه های اردن که برای گردشگران اهمیت بالایی دارد، غذاهای معروف اردن بوده که بعنوان یک میراث شناخته می شوند. با ما در مقاله خوشمزه ترین خوراکی های اردن همراه باشید تا کمی شما را با تعدادی از معروف ترین خوراکی های اردن آشنا کنیم. قطعا، این آشنایی...

30 دی 1399

رابطه سبک زندگی سالم و سلامت روان

سبک زندگی سالم عملکرد ذهنی و روانی انسان را بهبود بخشیده و ارتقای بهداشت روانی می تواند موجب ارتقای سلامت روان و بهبود کیفیت زندگی انسان گردد.

29 دی 1399

شباهت رفتار مولکولهای گرانشی در اطراف سیاهچالهها به رفتار الکترونها در اتم

رفتار مولکول های گرانشی اطراف سیاهچاله ها می تواند مشابه رفتار الکترون های اطراف هسته اتم باشد. این یافته می تواند زمینه ساز پی بردن به ماهیت ماده تاریک گردد.

28 دی 1399

چه خوب شد که بدنیا آمدید در شبکه 4

مستند چه خوب شد که بدنیا آمدید از مجموعه حکایت دل 17 آذرماه ساعت 21 از شبکه چهارسیما بازپخش می گردد.

16 دی 1399

روستای برگ جهان؛ طبیعتِ دیدنی برای سفر در پاییز و زمستان، عکس

الزامی وجود ندارد که تنها در تابستان و بهار سفر کنیم، گاهی سفر در پاییز و زمستان هم می چسبد، وقتی که مقصد و دسترسی به آن نیازمند طی کردن راه طولانی و دشواری نباشد. حتما هم لازم نیست خیلی در پی ناشناخته ها باشیم، گاهی دیدن روستاهای اطراف شهری که در آن زندگی...

12 دی 1399

مرور یک فرضیه عجیب؛ آیا زمین تخت است؟

زمین کروی شکل است. این حقیقت ساده ای است که بشر هزاران سال است که به آن پی برده است و البته بعد از فرستادن ماهواره به فضا در سال 1957 توانست این واقعیت را به چشم خود ببیند. با این حال هنوز هم گروهی از مردم هستند که اصرار دارند جهان مسطح است.

9 دی 1399

مراسم عفو بوقلمون ها در 2018، دستمایه تمسخر امروز ترامپ

ویدیویی در توییتر از مراسم سال 2018 عفو ریاست جمهوری آمریکا برای بوقلمون ها دست به دست می چرخد که دونالد ترامپ در آن به شوخی می گوید، یکی از آن پرنده ها با رای مردمی انتخاب شده اما دیگری از پذیرش شکست اجتناب می کند!

5 دی 1399

بیش از 100 تابوت باستانی در مصر کشف شد

روز شنبه خبر کشف مجموعه ای بزرگ از تابوت های باستانی که بیش از 100 تابوت سالم را شامل می گردد به طور رسمی اعلام شد.

26 آذر 1399

معرفی جاهای دیدنی زاگرب؛ پایتخت کرواسی

زاگرب مرکز فرهنگی، علمی، مالی و حکومتی کرواسی، مقصد اول بسیاری از گردشگران است. میدان بان یلاچیچ یکی از جاذبه های گردشگری اصلی زاگرب است.

26 آذر 1399

نمی گذاریم ترامپ انتخابات را بدزدد

خبرنگاران: نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به خبر اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ، گفت: رئیس جمهوری قرار نیست این انتخابات را بدزدد.

15 آذر 1399

امکان مطالبه خسارت در به هم خوردن نامزدی وجود دارد؟

نامزدی یک عقد جایز است و هر یک از دو طرف می توانند آن را فسخ کرده و از ازدواج صرف نظر کنند.

10 آذر 1399

صعود خفیف دلار در معاملات جهانی

شاخص دلار در معاملات ارزی اندکی افزایش یافت.

25 آبان 1399

ساخت خودرو پرنده با سرعت پرواز 800 کیلومتر در ساعت

گرگ براون طراح شناخته شده موتورهای جت و هواپیماهای برقی از طراحی نمونه اولیه خودروی پرنده ای خبر داده که می تواند با سرعت 800 کیلومتر در ساعت پرواز کند.

21 آبان 1399

چند نکته برای تقویت و استحکام استخوان

ساختن استخوان هایی قوی و مستحکم از دوران کودکی و نوجوانی شروع می گردد و هرچه سن بالاتر می رود، اهمیت حفظ سلامت استخوان ها بیشتر احساس می گردد.

15 آبان 1399

حرکات بدن ما فاش می کند کیستیم

لحن و لهجه ای که ندانسته وارد نحوه حرف زدن ما می شود می تواند چیز های زیادی را درباره اینکه اهل کجا هستیم فاش کند، اما همچنین اشاره های ظریف قابل مشاهده در صورت و نحوه حرکت بدن مان هم چیز هایی را در مورد ما لو می دهند.

15 آبان 1399

شکم گردی در بهترین رستوران های ترکیه : از استانبول تا بدروم

ترکیه، مقصد گردشگری ارزان و آسان ایرانیان در نیم قرن اخیر بوده و به دلیل رژیم لغو ویزا، سالانه میلیون ها ایرانی به این کشور سفر می نمایند. ترکیه، مقصد تحصیلی جذاب و نسبتا ارزانی برای دانشجویان بوده و هم از نظر خرید پوشاک ترک و هم از جنبه شرکت در نمایشگاه...

11 خرداد 1399
تعداد: (101)