صدور بیش از 4 هزار کارت سلامت برای رانندگان سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ ساعت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 63 کارت سلامت سال جاری برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری این استان صادر شده است.

صدور بیش از 4 هزار کارت سلامت برای رانندگان سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ ساعت به نقل از ایرنا، ایوب کرد شنبه 30 آذر با اشاره به این که هم اینک پنج مرکز تخصصی طب کار در سیستان و بلوچستان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری زیر نظر این اداره کل مشغول به فعالیت هستند، گفت: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشارخون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قندخون، چربی خون و غیره جهت آنالیز سلامت رانندگان انجام می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به الزامی بودن داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه ای در بخش حمل و نقل جاده ای، اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط دریافت کارت مذکور محسوب می گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان نمود: بیشترین کارت سلامت صادر شده این مدت با سه هزار و 315 مورد به ناوگان باری و 748 به رانندگان مسافری اختصاص دارد که صدور آن نسبت به مدت مشابه رشد 29 درصدی در حوزه باری و 24 درصدی در حوزه مسافری را نشان می دهد.

وی بیان نمود: رانندگان ناوگان باری و مسافری سیستان و بلوچستان برای اخذ کارت سلامت باید با در دست داشتن صرفا معرفی نامه انجمن های مربوطه، به مراکز صدور کارت سلامت رانندگان استان واقع در شهر زاهدان، سراوان، ایرانشهر و چابهار مراجعه نمایند.

ایوب کرد از صدور 430 کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان مسافری و باری سیستان و بلوچستان در همین مدت اطلاع داد و اضافه نمود: همه رانندگانی که در حمل و نقل کالا و مسافر در جاده ها فعالیت دارند باید دارای کارت هوشمند فعال باشند چراکه صدور بارنامه و صورت شرایط منوط به داشتن این کارت است و با توجه به ارتباط سیستمی کارت سلامت با کارت هوشمند، در صورت عدم اعتبار آن، کارت هوشمند راننده غیرفعال می گردد.

وی بیان نمود: کارت هوشمند، کارتی با ضریب امنیتی بالا به شمار می رود که امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از فعالیت افراد فاقد صلاحیت به عنوان راننده بخش حمل و نقل عمومی را فراهم می نماید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کارت های هوشمندی که اعتبار ندارند غیرفعال می گردد، گفت: مدت اعتبار کارت هوشمند رانندگان از زمان صدور و یا تمدید یکسال است.

منبع: همشهری آنلاین

به "صدور بیش از 4 هزار کارت سلامت برای رانندگان سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور بیش از 4 هزار کارت سلامت برای رانندگان سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید