طرح جدید ترافیک مسافران مترو را افزایش داد

به گزارش وبلاگ ساعت، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: اجرای طرح جدید ترافیک سبب افزایش تعداد مسافران مترو شده است.

طرح جدید ترافیک مسافران مترو را افزایش داد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت، فرنوش نوبخت، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو در واکنش به اظهارات رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران که گفته بود با اجرای طرح ترافیک جدید آمار استفاده کنندگان از مترو کاهش یافته است، گفت: من نمی دانم مبنای این ادعا چیست، اما اطلاعات دقیق سفر ها و کارت بلیت ها وجود دارد و دقیقا نشان می دهد که در هر روز چند مسافر از کدام ایستگاه ها وارد و خارج شده اند.

وی با بیان اینکه ما در روز 13 آبان شاهد رکوردشکنی سفر با مترو در این چند ساله بودیم، گفت: در این روز دقیقا یک میلیون و 812 هزار و 21 نفر با مترو سفر کردند که نسبت به 13 آبان 97 که مترو یک میلیون و 679 هزار و 687 نفر مسافر داشت، شاهد افزایش 7 درصدی بودیم.

نوبخت با تاکید بر اینکه آمار کل سال 98 نسبت به 97 و آبان سال جاری هم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اظهار داشت: تردیدی نداریم که در یک سال اخیر به طور مستمر حجم سفر ها با مترو افزایش یافته است و طبعا یکی از عوامل موثر بر این تغییر، اجرای طرح های جدید ترافیکی بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو ضمن رد ادعای کاهش تعداد مسافران مترو با استناد به اعداد و ارقام، در مورد میزان افزایش مسافران مترو گفت: در کل شبکه و کل سال چیزی در حدود 5 درصد افزایش مسافر داشته ایم که این افزایش در محدوده های مرکزی شهر که طرح های خاصی اجرا شده، بیش از ده درصد بوده است.

وی یادآور شد: البته انتظار ما بیش از این است و با توجه به اینکه چند ایستگاه جدید افتتاح شده، تعداد قطار هایی که در روز اعزام می شوند در دو سال اخیر بالغ بر 54 درصد افزایش یافته و سرفاصله خطوط به میزان قابل توجهی کاهش داشته، توقع ما این است و آمادگی داریم که تعداد بیشتری از شهروندان سفر های درون شهری خود را با مترو انجام دهند.

نوبخت گفت: افزایش آمار سفر با مترو به خاطر زحمات کارکنان شرکت و پیمانکاران نگهداری تجهیزات ثابت و متحرک است و تمامی کوشش خود را می کنیم که همه شاهد بهبود مستمر خدمات رسانی در متروی تهران باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح جدید ترافیک مسافران مترو را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید ترافیک مسافران مترو را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید