نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

به گزارش وبلاگ ساعت، معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از کاهش نسبی و فرایند نزولی کرونا در کشور اطلاع داد و نسبت به افزایش مبتلایان در تعطیلات عید فطر ابراز نگرانی کرد.

نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت، قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح بخش های جدید بیمارستان لقمان حکیم اضافه کرد: در پیک چهارم کرونا تعداد موارد بستری نسبت به پیک سوم دو برابر شد. ضمن اینکه موارد سرپایی نیز افزایش یافت و حدود 150 هزار از بیماران کرونا به علت ملاحظات خانوادگی تمایلی به بستری شدن نداشتند و در خانه تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی گفت: تفاوت پیک چهارم کرونا با پیک های قبلی در این است که زودتر به نقطه اوج رسیدیم در پیک های قبلی بعد از دو ماه به بیشترین میزان ابتلا و قله پیک می رسیدیم، اما در پیک چهارم بعد از 23 روز به اوج موارد ابتلا رسیدیم.

جان بابایی ادامه داد: اکنون با شیب 25 تا 30درصدی کاهشی کرونا در کشور روبرو هستیم، اما تراکم بیماران و تعداد مبتلایان در استان های با جمعیت بیشتر مثل تهران بالاتر است و فرایند کاهشی نیز کندتر است.

معاون وزیر بهداشت گفت: نگرانی فعلی از تعطیلات عید فطر و دید و بازدید ها و افزایش رفت و آمد های آن است. اگر این اتفاق بیفتند ممکن است مانند پیک های قبلی این پیک نیز طولانی گردد امیدواریم با همکاری مردم این اتفاق نیفتد.

در این مراسم با حضور جان بابایی معاون وزیر بهداشت؛ علیرضا زالی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و امیدوار رضایی رییس بیمارستان لقمان حکیم مجتمع اورژانس و بخش های ویژه بیماران تنفسی و کرونا و نیز بلوک زایمان و بخش ارتوپدی این بیمارستان که با یاری خیرین تکمیل شده است؛ افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزارت بهداشت از افزایش کرونا در تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید