اقدامات شرکت راه آهن در خطوط ریلی کشوربرای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ ساعت، شرکت راه آهن گفت به طور جدی اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر و انتشار این ویروس خطرناک را در دستور کار خود قرار داده است.

اقدامات شرکت راه آهن در خطوط ریلی کشوربرای مقابله با کرونا

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ساعت، به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، با تشکیل کمیته پیشگیری از ویروس کرونا، ضدعفونی کردن اماکن و ایستگاه های ریلی و برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مورد نیاز، از مهم ترین اقدامات شرکت راه آهن در مقابله با ویروس کرونا در چند روز گذشته در شبکه ریلی کشور بوده است.

تهیه و پخش بنر، بروشور، استند، فیلم و کلیپ های آموزشی در برخی از ایستگاه های پرتردد راه آهن و در داخل قطار های مسافری در ابتدای سیر و در طول جهت، از اهم راه های مقابله با ویروس کرونا در شبکه ریلی کشور است.

ضد عفونی کردن مستمر اماکن، ابینه و تجهیزات ایستگاهی و ضدعفونی کردن مستمر قطار های مسافری و توزیع ژل ضدعفونی کننده در قطار ها و ادارات کل مناطق ریلی و برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با ویروس کرونا در ستاد مرکزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات مهم شرکت راه آهن در این زمینه است.

توزیع بیش از 25 هزار ماسک به مسافران و استقرار گروه های اورژانسی در برخی از ایستگاه های ریلی و ابلاغ دستورالعمل مراقبت تشخیص درمان و ارائه خدمات بالینی و انتقال بیماران مشکوک به مراکز درمانی و همکاری مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر اقدامات شرکت راه آهن برای مقابله با این ویروس است.

ابلاغ دستورالعمل ضرورت همکاری با واحد های اورژانس مستقر در ایستگاه های راه آهن تهران، مشهد و تبریز و انجام هماهنگی لازم با سازمان های بین المللی از جمله UIC (اتحادیه بین المللی راه آهن ها) و یونسکاپ (یکی از واحد های وابسته به سازمان ملل متحد که وظیفه هماهنگی کاهش مخاطرات طبیعی در آسیا را عهده دار است) جهت بررسی راه های مقابله با ویروس کرونا در ساختمان های اداری و اماکن مورد نظر از دیگر این اقدامات در راه آهن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اقدامات شرکت راه آهن در خطوط ریلی کشوربرای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات شرکت راه آهن در خطوط ریلی کشوربرای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید