واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات جدید وزیر خارجه آمریکا

به گزارش وبلاگ ساعت، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان وزیر خارجه آمریکا گفت: او که تفکرات یک سازمان جهنمی، فریبکار و برانداز (CIA) را به میدان دیپلماسی به عنوان یک حوزه متمدنانه آورده در حد و اندازه هیچ وزیر خارجه ای در جهان نیست و جایگاهی در این حوزه ندارد.

واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات جدید وزیر خارجه آمریکا

به گزارش وبلاگ ساعت به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا گفت: پمپئو که از ریاست یک سازمان جهنمی، فریبکار، برانداز و شکنجه گر به وزارت خارجه آمریکا آمده و تفکرات جهنمی خود را به میدان دیپلماسی بعنوان یک حوزه متمدنانه منتقل کرده است در حد و اندازه هیچ وزیر خارجه ای در جهان نبوده و جایگاهی در این حوزه ندارد.

موسوی افزود: وزرای امور خارجه معمولا منادی صلح، آشتی، مصاحبه و احترام هستند در حالیکه آقای پمپئو بلندگوی قلدری، فریبکاری، تحقیر و توهین با زبان خشم، پرخاشگری، جهل و افراط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت سخنان پومپئو یادآوری کرد آنها با این روش ها راه بجایی نخواهند برد چونانکه تا به امروز نیز جز یک دیپلماسی و سیاست خارجی ناکارآمد، متوهم، مشوّش، ایستا و زور گو تصویر دیگری را به مردم و نخبگان آمریکا و جهان ارزانی نداشته اند.

وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری درخصوص اوضاع حقوق بشر در ایران ادعاهای مختلفی را علیه کشورمان مطرح نمود و گفت که آمریکا ار ورود مسئولان ایرانی و خانواده هایشان به ایالات متحده جلوگیری می کند.

  • تصمیم جدید آمریکا درباره خانواده مسئولان ایرانی | پمپئو: حامی مردم ایران هستیم
منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات جدید وزیر خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات جدید وزیر خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید