فراوری داروی مالاریا در پاکستان برای مقابله باکرونا

به گزارش وبلاگ ساعت، پس از اقدام بعضی از کشورهای منطقه و دنیا در اجرای شیوه پلاسما درمانی برای بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 و تجربه استفاده از داروی های مالاریا، دولت پاکستان نیز ضمن ممنوعیت صادرات داروی مالاریا، فراوری مواد خام این دارو را افزایش داده و همزمان اجرای طرح پلاسما درمانی را نیز گسترش داد.

فراوری داروی مالاریا در پاکستان برای مقابله باکرونا

رسانه های پاکستان روز شنبه به نقل از منابع رسمی این کشور اضافه کردند: دولت صادرات داروی مالاریا را ممنوع نمود و وزارتخانه های تجارت و بهداشت این کشور نیز به شرکت های داخلی مجوز فراوری بومی مواد اولیه داروی مالاریا را صادر نموده است.

در این گزارش به نقل از مقامات وزارت بهداشت پاکستان آمده است: با توجه به اینکه در بعضی از کشورها داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان احتمالی بیماران کرونایی تجویز شده است، این تجربه در شهرهای لاهور و کراچی نیز انجام شد که ده ها بیمار مبتلا به کووید-19 بهبود یافتند.

نخست وزیر پاکستان نیز همزمان طرح وزارت تجارت برای ممنوعیت صادرات دارای مالاریا را تایید کرد و قرار است فراوری داخلی این دارو افزایش یابد.

پژوهش متخصصان پاکستانی درباره ژن مقاوم دربرابر کرونا

شبکه دنیا نیوز پاکستان گزارش داد: متخصصان دانشگاه علوم بهداشتی داو در شهر کراچی توانستند به دو نوع تغییر طبیعی در ژن انسان ها پی ببرند که می تواند در برابر ویروس کرونا مقاومت نشان داده و قوه دفاعی بدن انسان را در برابر این ویروس پایدار نگه دارد.

مجله بین المللی ویروس شناسی پزشکی نیز با انعکاس نتایج پژوهش متخصصان پاکستانی، نوشت: این تحقیقات به ظرفیت دنیای برای معین داروی دفع ویروس کرونا یاری خواهد نمود.

دکتر مشتاق حسین رئیس دانشگاه علوم بهداشتی داو می گوید: اساتید و دانشجویان این مرکز تحقیقاتی تا به امروز نمونه ژن یک هزار نفر را آزمایش نموده و به این نتیجه پی بردند که در ژن ACE2 دو تغییر اساسی با عنوان S19P و A329G شکل می گیرد که می تواند در مقابل ویروس کرونا در بدن انسان مقاومت نشان دهد.

متخصصان پاکستان در تکاپوی کارآزمایی داروی های احتمالی درمان کرونا

وب سایت شبکه جیوز نیوز پاکستان نیز امروز گزارش داد: اداره بهداشت آمریکا، پاکستان را در میان کشورهایی قرار داده که پیروز به شناسایی داروهای احتمالی برای درمان بیماران کرونا شده است.

طبق این گزارش تیم 20 نفره متخصصان و کارشناسان پاکستانی از دانشکده پزشکی ایوب در شهر ابیت آباد قرار است تا روزهای آینده داروی ازیترو مایسین و کلروکین را روی 50 بیمار کرونایی آزمایش خواهد نمود.

دکتر عامر فاروق رئیس دانشکده پزشکی ایوب پاکستان گفت: 50 بیمار کرونایی به سه گروه تقسیم شده و قرار است داروهای ازیترو مایسین و کلروکین روی آنان آزمایش سود و گروه سوم نیز با روش های سنتی درمان خواهند شد.

وی اضافه کرد: بیمارانی که قرار است مورد آزمایش قرار بگیرند از لحاظ سن، شرایط جسمانی و میزان مریضی آنان آنالیز شده و بیماران مبتلا به امراض قلب و یا دیگر بیماری های شدید تحت این آزمایش قرار نخواهند گرفت.

این متخصص پاکستانی گفت: نتایج آزمایش در مرحله پایانی به اداره بهداشت آمریکا ارسال شده و در صورت تایید آن از سوی سازمان غذا و داروی این کشور، داروهای مذکور می تواند در سطح دنیای برای درمان مبتلایان به کرونا موثر ثابت گردد.

پلاسما درمانی بیماران کرونایی

وزارت بهداشت پاکستان روزهای اخیر فرآیند نمونه برداری از افرادی که پس از ابتلا به ویروس کووید-19 بهبود پیدا کردند، را شروع نموده و بعضی از این بیماران نیز به طور داوطلبانه به دنبال همکاری با نهادهای پزشکی درمانی این کشور برای اهدای پلاسمای خون جهت درمان سایر بیماران کرونایی هستند.

روش پلاسما درمانی در شهرهای لاهور و کراچی پاکستان شروع شده و سازمان مقررات دارویی این کشور کارآزمایی این فرآیند را دنبال می نماید.

سرعت افزایش تعداد بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان تا به امروز کاهش نیافته و مسئولان این کشور نسبت به رسیدن شمار مبتلایان به کرونا تا آخر ماه جاری میلادی به 50 هزار نفر ابراز نگرانی می نمایند.

دولت پاکستان بیم آن دارد که در صورت عدم پایبندی مردم به فاصله گذاری اجتماعی شمار بیماران کرونایی به ده ها هزار نفر افزایش یابد. نگرانی دولت پاکستان بابت افسار گسیختگی کرونا در حالی عنوان می گردد که شمار مبتلایان به این ویروس از 4 هزار 700 نفر عبور نموده و تا به امروز 71 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وزار بهداشت پاکستان گفت: 762 بیمار کرونایی در شهرهای مختلف این کشور بهبود یافته و 50 نفر از مبتلایان نیز در شرایط بحرانی بسر می برند. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "فراوری داروی مالاریا در پاکستان برای مقابله باکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری داروی مالاریا در پاکستان برای مقابله باکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید