معجزه 20 دقیقه پیاده روی سریع در روز

به گزارش وبلاگ ساعت، ورزش می تواند به مدیریت وزن، کاهش خطر بیماری، تقویت استخوان ها و ماهیچه ها و حتی بهبود سلامت مغز یاری کند.

معجزه 20 دقیقه پیاده روی سریع در روز

شواهد نشان می دهد ورزش می تواند علائم افسردگی، دلیل اصلی بیماری های مرتبط با سلامت روان را نیز کاهش دهد.

با این حال، توصیه ها در خصوص میزان ورزش برای تأثیرگذاری مفید فرق دارد.

اکنون، یک مطالعه 10 ساله در ایرلند نشان داده است که حتی میزان کمی ورزش، مانند 20 دقیقه پیاده روی در بیشتر روزها، می تواند به کاهش خطر افسردگی در افراد مسن یاری کند.

افسردگی، احساس مزمن پوچی، غمگینی یا ناتوانی در احساس لذت، یکی از شایع ترین مسائل سلامت روان است. طبق گزارش سازمان دنیای بهداشت، این بیماری حدود 5 درصد از بزرگسالان را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار می دهد.

درمان های افسردگی به نوع افسردگی فرد بستگی دارد، اما ممکن است شامل دارو های ضد افسردگی، روان درمانی، مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) یا ترکیبی از درمان و دارو باشد. این درمان ها برای بسیاری از افراد مؤثر هستند، اما افسردگی پس از قطع درمان می تواند عود کند.

شواهد روزافزونی وجود دارد که تغییرات سبک زندگی می تواند علائم افسردگی را کاهش دهد. تجزیه و تحلیل 21 مطالعه در سال 2014 نشان داد که رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات، ماهی و غلات کامل ممکن است با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد؛ و یک آنالیز در سال 2022 از مطالعات نشان داد که ورزش علائم افسردگی را کاهش می دهد.

با این حال، مطالعات کمی در خصوص میزان ورزش مورد احتیاج برای تأثیر مثبت بر افسردگی آنالیز شده است.

در حال حاضر، یک مطالعه 10 ساله به وسیله محققان دانشگاه لیمریک، ایرلند نشان داده است که حتی میزان کمی ورزش می تواند افسردگی را در بین افراد مسن - افراد 50 ساله و بالاتر - کاهش دهد.

این مطالعه نشان داد که 20 دقیقه پیاده روی سریع، 5 بار در هفته به طور قابل توجهی خطر ابتلاء به افسردگی را کاهش می دهد.

منبع: مهر

منبع: فرارو

به "معجزه 20 دقیقه پیاده روی سریع در روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه 20 دقیقه پیاده روی سریع در روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید