کشف یک شیء قوس شکل در کهکشان راه شیری

به گزارش وبلاگ ساعت، تیمی از اخترشناسان تصویر جدیدی از یک شیء قوس شکل در مرکز کهکشان راه شیری کشف نموده اند.

کشف یک شیء قوس شکل در کهکشان راه شیری

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ساعت به نقل از شینهوا، بر اساس انتشار یک پژوهش منتشر شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)، تیمی از اخترشناسان تصویر جدیدی از یک شیء قوس شکل در مرکز کهکشان راه شیری منتشر نموده اند.

این ویژگی که شبیه یک عصا آب نبات است، یک ساختار مغناطیسی است که حدود 160 سال نوری را در بر می گیرد؛ یک سال برابر است با 365.25 روز که هر روز معادل 86.400 ثانیه است که با احتساب تعریف سرعت نور به مقدار 299،792،458 متر بر ثانیه، مقدار مسافت سال نوری معادل 9،460،730،472،580،800 متر خواهد بود.

به گفته این دانشگاه، تصویر جدید قسمت داخلی کهکشان را نشان می دهد که بزرگ ترین و متراکم ترین مجموعه ابرهای مولکولی غول پیکر را در راه شیری واقع شده است.

مارک موریسژ، عضو تیم تحقیقاتی که این تصویر را تهیه نموده می گوید: این ابرهای بزرگ و خنک حاوی گاز و غبار کافی هستند که ده ها میلیون ستاره مانند خورشید را تشکیل می دهند.

موریس تأکید می نماید: عصا آب نبات یک ویژگی مغناطیسی است که در آن می توانیم به معنای واقعی کلمه خطوط میدان مغناطیسی را که توسط انتشار رادیو روشن شده است ببینیم.

برای فراوری تصویر جدید، ستاره شناسان از یک دستگاه دوربین 2 میلی متری ناسا به نام GISMO به همراه یک تلسکوپ رادیویی 30 متری واقع در پیکو وله اسپانیا استفاده کردند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف یک شیء قوس شکل در کهکشان راه شیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک شیء قوس شکل در کهکشان راه شیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید