علم و تکنولوژی

برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی معرفی می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، سی و چهارمین جشنواره بین الملل خوارزمی، فردا به صورت مجازی با حضور وزیر علوم برگزار می گردد.

15 اسفند 1399

احتمال دسترسی به واکسن ایرانی کرونا تا خرداد، تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی به 21 نفر تا کنون

محقق اصلی پروژه فراوری واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمام امام (ره) و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به جزییات فرایند تزریق این واکسن در فرآیند فاز اول مطالعه بالینی، گفت: اگر همه چیز به خوبی پیش رود، انشالله تا خرداد ماه واکسن ایرانی...

11 اسفند 1399

نگاهی به هیوندا النترا 2018 و ابعاد و زوایا این خودرو

هیوندا النترا 2018 جدیدترین عضو از خانواده النترا محسوب می گردد و جزو خودروهای سواری قابل اعتنای شرکت هیوندای به شمار می رود. عدم وجود رقیب آنچنانی هم رده برای هیوندا النترا 2018 در بازار خودروی ایران موجب شده است که این خودروی سواری یا سدان نسبتا...

3 اسفند 1399

ضرورت توجه به نگاه تحولی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: انتظار می رود دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با نگاه تحولی در این راستا حرکت کند و از تکرار تجربه پیغام نور جلوگیری گردد.

2 اسفند 1399

معرفی روش نوین درمان بیماری های چشم با همت متخصصان ایرانی

تهران (پانا) - روش نوین درمان بیماری های چشم با همت متخصصان ایرانی در نخستین کوبینار روش نوین درمان کنژشالازی به روش پلاسما با همکاری مجتمع دارویی درمانی هلال ایران و شرکت دانش بنیان مداریا معرفی و بر روی چند بیمار انجام شد.

26 بهمن 1399

وبینار تجارت الکترونیکی ایران و ژاپن با حضور مدیر ارشد توسعه کسب وکار خبرنگاران برگزار شد

وبینار بین المللی مشترک ایران و ژاپن در حوزه تجارت الکترونیکی با حضور دست اندرکاران کسب وکارهای اینترنتی دو کشور ژاپن و ایران برگزار گشت.

5 بهمن 1399

باگ جدید در آیفون 12؛ این بار پیامک ها

خبرنگاران : گویا داستان ایرادات تلفن های هوشمند شرکت اپل پایانی ندارد و حالا اعلان پیام ها بر روی صفحه تلفن های آیفون دچار ایراداتی شده که مشتریان را کلافه کرده است.

2 بهمن 1399

شباهت رفتار مولکولهای گرانشی در اطراف سیاهچالهها به رفتار الکترونها در اتم

رفتار مولکول های گرانشی اطراف سیاهچاله ها می تواند مشابه رفتار الکترون های اطراف هسته اتم باشد. این یافته می تواند زمینه ساز پی بردن به ماهیت ماده تاریک گردد.

28 دی 1399

در این قرن با فضایی&zwnjها ملاقات خواهیم کرد

میچیو کاکو در یک مصاحبه پیش بینی کرده است که تماس با حیات بیگانه در قرن حاضر برقرار خواهد شد. بیگانگان همان هایی هستند که در زبان علمی موجودات فضایی و فرازمینی خوانده می شوند.

20 دی 1399

چه خوب شد که بدنیا آمدید در شبکه 4

مستند چه خوب شد که بدنیا آمدید از مجموعه حکایت دل 17 آذرماه ساعت 21 از شبکه چهارسیما بازپخش می گردد.

16 دی 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 18 آذر 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 18 آذر را مشاهده می کنید.

14 دی 1399

حوزه هایی که در کرونا آسیب زیادی دیدند

بهروز محمودی بختیاری با اشاره به این که خیلی از دانشجویان در جاهایی زندگی می کنند که دسترسی شان به سرعت اینترنت محدود است می گوید: علوم انسانی که جزء علوم نقلی است و در آن تضارب آرا، گفت وگو و مباحثه مهم است، در این دوران بیشترین را آسیب دیده است. در حوزه...

10 دی 1399

تولیدکننده های مواد اولیه دارویی با ارزبری بالا از حمایت های دولتی بهره مند می شوند

فعالان حوزه مواد اولیه دارویی برای فراوری موادی با ارزبری بالا از حمایت های دولتی برخوردار می شوند.

7 دی 1399

خبرنگاران استاد حقوق دانشگاه آزاد مشهد: وجود دادگاه قانون اساسی الزامی است

مشهد- خبرنگاران- استاد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: وجود دادگاه قانون اساسی به عنوان محلی برای رسیدگی به اشتباه های حاکمیت، الزامی است تا مردم در مورد حقوقی که از آنها توسط حکومت پایمال می شود امکان احقاق حق داشته باشند.

4 دی 1399

خبرنگاران دریافت تسهیلات دغدغه کارآفرینان خراسان شمالی است

بجنورد- خبرنگاران- رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: یکی از مسائل و دغدغه های کارآفرینان در استان دریافت تسهیلات است که رویکرد دولت کمک به این امر است.

1 دی 1399

روایتی از فرایند صعودی خودکشی در ایران

تندگویان گفت: آنطور که به نظر می رسد، خودکشی در کشور با ضریب روبه رشدی در حال افزایش است و طبق آمار منتشر شده عمده آن ها بین سنین 15 تا 35 سال رخ می دهد، اما امسال ما شاهد خودکشی های زیر 15 سال هم بودیم که جای تاسف دارد.

29 آذر 1399

اساسینز کرید: والهالا با پشت سر گذاشتن کال آو دیوتی، پرفروش ترین بازی هفته شد

بالاخره به زمان انتشار ایکس باکس سری ایکس/ سری اس در انگلستان رسیدیم و طبق انتظار قبلی، با عرضه کنسول های جدید و آثاری همچون بازی اساسینز کرید: والهالا بازار تحولاتی به خود دیده و هفته مهمی را پشت سر گذاشته است.

28 آذر 1399

نقاط کوانتومی برای بهبود کیفیت دیود های نشر نور معرفی شدند

کریتیو داینستیکس از ارائه نقاط کوانتومی جدید الکترولومینسانس برای بهبود عملکرد دیود های نشر نور اطلاع داد.

27 آذر 1399

معرفی جاهای دیدنی زاگرب؛ پایتخت کرواسی

زاگرب مرکز فرهنگی، علمی، مالی و حکومتی کرواسی، مقصد اول بسیاری از گردشگران است. میدان بان یلاچیچ یکی از جاذبه های گردشگری اصلی زاگرب است.

26 آذر 1399

راهنمای قدم به قدم نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو

تعویض پلاک خودرو به خاطر شرایط کرونایی می تواند به صورت اینترنتی انجام شود. در این راهنمای قدم به قدم می توانید همه چیز را درباره نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک خودرو بخوانید. خریدار و فروشنده می توانند کل فرآیند خرید و فروش خودرو را بدون پیاده شدن از ماشین...

18 آذر 1399
تعداد: (106)