ارتقای توانمندی پژوهشگران در حوزه کشت سلول

به گزارش وبلاگ ساعت به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی لرستان به عنوان یکی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، در راستای ارتقای آگاهی آموخته های مرتبط با علم، فرآیند و مفاهیم کشت سلول به وسیله مخاطبان، کارگاه کشت سلول را در 27 خردادماه امسال برگزار می نماید.

ارتقای توانمندی پژوهشگران در حوزه کشت سلول

از مهم ترین سرفصل های کارگاه کشت سلول، می توان به مقدمه ای بر کشت سلول، تجهیزات آزمایشگاه کشت سلول، آشنایی با مراحل مختلف کار با سلول، آشنایی با انواع آلودگی کشت سلول، آشنایی با استخراج سلول-های PBMC از خون محیطی با استفاده از فایکول اشاره نمود.

براساس این گزارش، کشت سلول یکی از کاربردی ترین مفاهیم در آزمایشگاه های زیست شناسی، ژنتیک سلولی و مولکولی به شمار می رود ازاینرو آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی لرستان کارگاه کشت سلول را به صورت حضوری و غیرحضوری در 27 خردادماه امسال برگزار می نماید.

این آزمایشگاه با هدف ارائه خدمات آزمایشگاهی در سطوح علمی و تخصصی برای محققین کشور تاسیس شده و سعی دارد تا با در اختیار داشتن فضای مناسب، در جهت توسعه پروژه های پژوهشی و آموزشی گام بردارد.

بعلاوه این عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از آمادگی انجام خدمات بررسی دستگاهی، سلولی و مولکولی، کشت میکروب، کشت سلول، بافت شناسی، بیوشیمی و سایر امکانات آزمایشگاهی برخوردار است.

لازم به ذکر است، علاقمندان برای شرکت در کارگاه آموزشی کشت سلول و یا کسب اطلاعات بیش تر درباره کارگاه های آموزشی می توانند به آدرس Corelab.lums.ac.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتقای توانمندی پژوهشگران در حوزه کشت سلول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای توانمندی پژوهشگران در حوزه کشت سلول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید