معماری و عمران

برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی معرفی می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، سی و چهارمین جشنواره بین الملل خوارزمی، فردا به صورت مجازی با حضور وزیر علوم برگزار می گردد.

15 اسفند 1399

ضرورت توجه به نگاه تحولی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: انتظار می رود دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با نگاه تحولی در این راستا حرکت کند و از تکرار تجربه پیغام نور جلوگیری گردد.

2 اسفند 1399

تقدیم لایحه شرح مأموریت ها و وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به هیئت دولت

در ابتدای جلسه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تدوین لایحه شرح مأموریت ها و وظایف وزارتخانه اشاره کرد و گفت: در راستای تبدیل سازمان به وزارتخانه قانون ما را مکلف به تدوین این لایحه کرده بود که پس از جلسه های مکرر و طولانی با مشارکت مدیران کل...

14 بهمن 1399

حوزه هایی که در کرونا آسیب زیادی دیدند

بهروز محمودی بختیاری با اشاره به این که خیلی از دانشجویان در جاهایی زندگی می کنند که دسترسی شان به سرعت اینترنت محدود است می گوید: علوم انسانی که جزء علوم نقلی است و در آن تضارب آرا، گفت وگو و مباحثه مهم است، در این دوران بیشترین را آسیب دیده است. در حوزه...

10 دی 1399

معرفی جاهای دیدنی زاگرب؛ پایتخت کرواسی

زاگرب مرکز فرهنگی، علمی، مالی و حکومتی کرواسی، مقصد اول بسیاری از گردشگران است. میدان بان یلاچیچ یکی از جاذبه های گردشگری اصلی زاگرب است.

26 آذر 1399

تا به امروز تخلفی در استان همدان ندیده ایم

خبرنگاران/همدان مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور خطاب به مدیر جدید سازمان بهزیستی استان گفت: به مدیریت بهینه نیروی انسانی توجه کنید، سازمان بهزیستی را خوب و علمی معرفی کنید و کیفیت خدمات را ارتقاء دهید.

21 آبان 1399

بازداشت 2 مسوول بلند پایه داعش در افغانستان

دفتر مطبوعاتی اداره امنیت ملی افغانستان گفت که محمدتنویر بنگلادشی و علی محمد پاکستانی ،مسوول بخش تکنولوژی و تامین مالی گروه تروریستی داعش شاخه خراسان به همراه اسلم فاروقی سرکرده این گروه بازداشت شدند.

15 خرداد 1399

شکم گردی در بهترین رستوران های ترکیه : از استانبول تا بدروم

ترکیه، مقصد گردشگری ارزان و آسان ایرانیان در نیم قرن اخیر بوده و به دلیل رژیم لغو ویزا، سالانه میلیون ها ایرانی به این کشور سفر می نمایند. ترکیه، مقصد تحصیلی جذاب و نسبتا ارزانی برای دانشجویان بوده و هم از نظر خرید پوشاک ترک و هم از جنبه شرکت در نمایشگاه...

11 خرداد 1399

خسارت 10 میلیارد ریالی به آثار تاریخی کهگیلویه و بویراحمد

مجید صفایی،سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در پی شرایط نامساعد جوی و بارش باران در ایام نوروز سال جاری به زیرساخت های گردشگری و بناهای تاریخی استان آسیب وارد شد.

8 خرداد 1399

آلبوم عکس و بیوگرافی کامل اشکان خطیبی

اشکان خطیبی متولد 19 مهر 1357 در سرآسیاب استان البرز، بازیگر، خواننده و مجری ایرانی است. تحصیلات اشکان خطیبی در مقطع کارشناسی تئاتر می باشد.

26 اردیبهشت 1399

بازگشایی قدیمی ترین هرم مصر پس از سالها انتظار

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بازگشایی قدیمی ترین هرم مصر پس از 14 سال صورت پذیرفت.

7 اردیبهشت 1399

دروغی که به خورد مردم دادند، مدرک بالاتر شغل بهتر

افزایش مدرک گرایی نه تنها نظام آموزشی بلکه جامعه ملی را نیز تحت تاثیر قرار داده است به نحوی که دانشجویان در پی شغل بهتر به کسب مدارک دانشگاهی بالاتر می پردازند غافل از آن که تنها راه چاره یافتن شغل بهتر کسب مدرک نیست.

31 فروردین 1399

بانوی هفت هزار ساله تهرانی عفونت دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، غلامرضا مولوی سرپرست تیم مطالعاتی گفت:پس از یک سال مطالعات انگل شناسی بر روی بانوی میانسال هزاره پنجم قبل از میلاد عفونت انتروبیازیس (آلودگی به کرم انتروبیوس ورمیکولاریس) تشخیص...

29 فروردین 1399

کابل: آمریکا تا 14 ماه آینده افغانستان را ترک می کند

بر اساس بیانیه مشترک دولت آمریکا و افغانستان که در کابل صادر شد، قرار است نیروهای آمریکایی و خارجی تا 14 ماه آینده به طور کامل افغانستان را ترک کنند.

27 فروردین 1399

راز عمارت سفید در دل کویر

کنار ریل های آهنی منتهی به شهر کرمان، در دل کویر، عمارت سپیدرنگِ باشکوهی دیده می گردد که تا همین یک سال پیش، مخروبه ای بیش نبود و حالا چنان به جلال و جبروت رسیده که حیرت انگیز است.

18 فروردین 1399

تپه باستانی پارک جنگلی گچساران تعیین حریم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری شهاب رستمی سرپرست گروه برآورد و مشخص عرصه و حریم این تپه باستانی گفت: این تپه دارای آثار معماری به صورت سنگ های خشک چین و سفالهای پراکنده بود که بر اساس داده های سفالی، این تپه مربوط...

15 فروردین 1399

آب انبار حاج ابوالقاسم یزد مرمت شد

معاون میراث فرهنگی استان یزد گفت: آب انبار ثبت شده حاج ابوالقاسم دشتی یزد مرمت و بازسازی شد.

14 فروردین 1399

حداکثر توان را برای مسکن ملی در تهران گذاشتیم ، مترو هشتگرد به زودی افتتاح می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول، حداکثر ظرفیت خود را در شهر های جدید استان های تهران و البرز به میزان بیش از 53 هزار واحد به طرح اقدام ملی اختصاص داده ایم و اراضی چندانی برای ثبت نام مجدد در اختیار نداریم.

23 بهمن 1398

درخواست اردوغان از کشورهای اسلامی

ایسنا نوشت: رئیس جمهور ترکیه از کشورهای مسلمان خواست تا برای یاری به میلیونها مسلمان در دنیا که با دشواری های مالی روبرو هستند، بیشتر و سخت تر کوشش نمایند.

5 بهمن 1398

پروژه خیابان باب الحوائج کاشان با دستور قضایی متوقف شد

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: هنوز طرح معماری در مورد پروژه ساختمانی خیابان باب الحوائج کاشان از سوی میراث فرهنگی تایید نشده است و از همین رو طبق دستور قضایی و از نظر ما این پروژه متوقف است مگر آنک ه شهرداری بخواهد خلاف قانون و مخفیانه...

28 دی 1398
تعداد: (29)